Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum "Evsiz Dar Gelirli Kimse Kalmayacak"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlık çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi ve gündeme dair son derece önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 22.05.2019 - 15:10 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlık çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi ve gündeme dair son derece önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışanları ile aileleri için özel bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğinden sonra çalışanlara hitap eden Bakan Kurum gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Dar Gelirli Ailelerin Tümünü Ev Sahibi Yapacağız 50 bin sosyal konut projesine değinen Bakan Kurum rekor oranda başvuru aldıklarını söyleyerek Türkiye'de yaşayan tüm dar gelirli aileleri ev sahibi yapacaklarını söyledi. Bakan Kurum açıklamasında "TOKİ ile 5 yılda 250 bin sosyal konut üreteceğiz, demiştik. 'Yatay Şehirleşmeyle Yükselen Türkiye' sloganıyla çıktığımız yolda 2019 yılı için 50 bin sosyal konut projesini başlattık ve 636 bin başvuru oldu.Bu çerçevede çalışmalarımızı başvuruların yoğun olduğu bölgelerde yapmak suretiyle de bu projelerimizi yürüteceğiz. Yine 5 yılda 150 bin vatandaşımızın hazineyle olan mülkiyet sorununu çözüme kavuşturacağız" diyerek ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelere umut verici açıklamalarda bulundu. Mekansal Plan 2023 Yıl Sonuna Kadar Hazırlanacak Mekansal Strateji Planı hakkında da açıklama yapan Bakan Murat Kurum "Ülke mekansal strateji planının çalışmalarını başlattık ve yıl sonu itibarıyla da büyük bir yol katetmiş olacağız. 2023'e kadar tüm illerimizin mekansal planları hazırlanmış olacak. Tüm yatırımlarımız bu planlar çerçevesinde hayata geçirilecek, çevreye duyarlı sanayileşmenin ve şehirleşmenin önünü sonuna kadar açacağız" diye konuştu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@