Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar Denetçisi Sayısını Arttıracağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlık bünyesinde imar denetçisi sayısını arttıracaklarını duyurdu. Bakan Murat Kurum Bingöl Millet Vadisi projesi ile de bir ilke imza atacaklarını söyledi. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 23.10.2019 - 20:14 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlık bünyesinde imar denetçisi sayısını arttıracaklarını duyurdu. Bakan Murat Kurum Bingöl Millet Vadisi projesi ile de bir ilke imza atacaklarını söyledi. Detaylar haberimizde!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Bingöl'ü ziyaret etti. Ziyareti esnasında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum çevreyi korumak adına imar denetçisi sayısını arttıracaklarını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2 Bin İmar Denetçisi Mi Alacak?Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Kıyılarımızda, göllerimizde, doğal sık alanlarımızda, çevre koruma bölgesi sınırları içerisinde, şehirlerimizde ve yine en son Bodrum'da kaçak yapıyla alakalı kararlılığımız devam ediyor. Şuan bin 100 imar denetçimiz var. Bu imar denetçilerimizin sayısını 2 bin 100'e çıkartıyoruz" açıklamasında bulundu.Bingöl Millet Vadisi Projesi ve Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi İle 923 Hak Sahibi Konut Alacak! Bingöl projeleri hakkında da bilgi veren Bakan Kurum "Bu anlamda 15 hektardan oluşan Kültür Mahallemiz var. 923 hak sahibin olduğu proje kapsamında vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.Amacımız önümüzdeki yıl itibariyle bu projeye başlamak ve 2,5 yıl sürede de o konutlarına erişmelerini sağlamak. Yapacağımız konutlar yerel mimariye uygun, az katlı ve bizim kültürümüzü yansıtacak projeler olacak. Bu süreçte vatandaşlarımıza kira yardımı vermek ve mağduriyetlerini en aza indirecek şekilde gerçekleştirmek istiyoruz.Bingöl'ümüze bir millet bahçesi yapma talimatını Cumhurbaşkanımız bize verdi. Yer noktasında istişarelerimizi yaptık ve almış olduğumuz karar çerçevesinde Çapakçur Vadisi'nde yaklaşık 2,4 milyon metrekarelik alanda etaplar halinde burayı bir vadi şekline çevireceğiz.Bu da Türkiye'de millet vadisi olarak ilk defa Bingöl'ümüzde gerçeklemiş olacak. İlk etapta bu projeyi gerçekleştirmek için belediyemize 20 milyon lira kaynak aktaracağız. 2020 yılı itibariyle bu projenin ilk etabını, 2023'e giden yolda gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@