Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: 2023 Türkiye'si için Akıllı Şehirler Kuruyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir etkilik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında son teknoloji ile akıllı şehirler kurulduğunu söyledi.

Emlak Haberleri 09.10.2021 - 16:57 09.10.2021 - 16:57 Mustafa KARAGÖZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da katıldığı etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında bakanlığın yeni çalışmaları ve üzerinde durduğu konular hakkında konuştu. Bakan Murat Kurum'un gündeminde sanayi tarımı, turizm, akıllı şehirler projeleri vardı. 

ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM YENİ PROJELERİ AÇIKLADI

Bakan Murat Kurum, Konya'da gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ilk olarak Konya Bilim Merkezi'nde düzenlenen 8. Konya Bilim Festivali'ne katıldı. Burada hem çocuklarla hemde gençlerle vakit geçiren Bakan Murat Kurum, yaptığı konuşmasının başında 2023 ve 2053 Türkiye'si için çalıştıklarını ifade etti. 

Önümüzdeki yıllarda güçlü Türkiye için atılması gereken adımlar hakkında konuşan Bakan Murat Kurum, projelerle gelişmeye devam edildiğini söyledi. Bu kapsamda hem bakanlık hemde hükümet olarak atılan adımlar hakkında bilgiler veren Çevre Bakanı Murat Kurum şu ifadeleri kullandı.

"İklim değişikliği ile mücadele ediyoruz. Sanayimizi, tarımımızı, turizmimizi geliştiriyoruz. Geliştirmeye devam edeceğiz. Akıllı şehirler kuruyoruz. Artık insansız hava araçlarımız, helikopterlerimiz yapılıyor ve dünyaya ihraç ediliyor. İnşallah gençlerimiz bu teknoloji ve bilim merkezlerinde çok daha iyilerini üretecek. Sadece Türkiye için değil, tüm dünyada bizi bekleyen mazlumlar var."

Murat Kurum konuşmasının son bölümünde ise bu nedenlerden dolayı Konya'nın ve Türkiye'nin sadece kendini ilgilendirmediğini tüm dünyaya yardım elinin uzatılacağını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@