Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Emlak Bankası Faiz Lobisine Karşı Kuruldu"

Seçimlerden önce resmen açılışı yapılan Emlak Katılım Bankası aradan geçen uzun süreye rağmen bir türlü beklenen konut finansman oranları duyurusunu yapmadı.

EMLAK HABERLERİ 25.05.2019 - 14:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Seçimlerden önce resmen açılışı yapılan Emlak Katılım Bankası aradan geçen uzun süreye rağmen bir türlü beklenen konut finansman oranları duyurusunu yapmadı.

Yükselen faiz oranları nedeni ile ev sahibi olma umudunu kaybeden kişilerin elde kalan tek beklentileri Emlak Katılım Bankası oldu. Hem müteahhitler hem de ev sahibi olmak isteyen kişiler Emlak Katılım Bankası konut finansmanı oranlarının açıklanmasını bekliyor. Bakan Murat Kurum Ev Almak İsteyenlere Umut Verdi! Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Özetlersek, finansal çözümler üreteceğiz, yerel üretimi destekleyeceğiz, cari açığı oluşturan ithal malların ülkemizde üretilmesini sağlayacağız, yeri geldi fabrika açacağız, yeri geldi yerli milli üretim yapan firmalara destek olacağız. Emlak Bankası sıradan bir banka değildir, aynı zamanda mevzi bir bankadır.Bu ülkeye zarar vermek adına ekonomik spekülasyon yapanlara, manipülasyonculara, dolar spekülatörlerine ve faiz lobisine cevap vermek için ihdas edilmiş bir kurumdur. Bizi darbelerle, yetmedi ekonomi savaşlarıyla, yetmedi başka saiklerle tehdit edenlere, adeta şah gösterenlere, biz de şah göstereceğiz. Emlak Bankası ithalata karşı ihracatımızın şah göstermesidir, yerli ve milli bir karşı duruşun kurumsal halidir.Bu hassasiyeti çok iyi kavrayacağız, hep birlikte, el ele verecek ve ülkemizin büyümesinin, kalkınmasının, gücüne güç katmasının yardımcısı olacağız, bu amaca canla başla hizmet edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın her zaman kullandığı 'güven ve istikrar adası olan Türkiye'nin teminatı olmak için tüm gücümüzü, bilgimizi, mesaimizi ortaya koyacağız. Bu ülke güven ve istikrar adası olduysa finans sektöründe, bankacılık sektöründe, mali sektörde gerçekleştirdiği önemli reformlar sayesindedir.Bu ülke güven ve istikrar adası olduysa bizim dönemimizde kamu bankaları kara geçtiği içindir. Ziraat ve Halk Bankası asli vazifelerine döndüğü, bir yandan tarım ve ticaret sektörüne kredi desteği sağlarken, bir yandan da hazinemize katkı sağlamaya başladığı içindir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye’yi zayıf değil güçlü, statik değil dinamik, kırılgan değil dirençli bir ekonomik ve siyasal güç haline geldiğimiz içindir. Cumhurbaşkanımızın Emlak Katılım Bankası’na, siz birbirinden kıymetli çalışanlarına çok büyük itimadı var, güveni var, beklentisi ve umudu var" dedi. Emalk Katılım Bankası Ne Zaman Konut Kredisi Vermeye Başlayacak?Emlak Katılım Bankası'nın üstleneceği görevler son derece büyük olduğu için finansman oranları henüz açıklanmadı. Ev almak isteyen kişiler sabırla bu oranların açıklanmasını beklerken Emlak Katılım Bankası'nın standart konut kredisi paketlerinden farklı yeni konut finansman paketlerini de açıklaması bekleniyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@