Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sıfır Atık Uygulaması Açıklaması Yaptı!

Sıfır atık uygulamasına geçen kurum sayısı hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 05.06.2019 - 15:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Sıfır atık uygulamasına geçen kurum sayısı hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde!

Sıfır atık projesinin 2017 yılında başladığını hatırlatan Bakan Murat Kurum AA muhabirine verdiği röportajda aradan geçen 2 senede yapılan hizmetleri değerlendirdi. Bakanlığın 2 senedir var gücü ile çalıştığını söyleyen Kurum çalışmaya devam edeceklerini söyleyerek doğayı korumanın insanlık borcu olduğunun altını çizdi. Artan Nüfus ve Sanayileşme Çevreyi Tahrip Ediyor Hızla artan nüfus ve sanayileşmenin doğayı tahrip ettiğini belirten Bakan Murat Kurum "Dünyanın ve insanların geleceği, yaşanabilir bir dünya için çevre ile ilgili hassasiyeti her zaman canlı tutmak zorundayız. Bizler, mekanı emanet olarak alan, doğanın diliyle konuşan bir medeniyete sahibiz. Medeniyetimizin, tahrip ve imha eden değil ihya eden bir temeli bulunmaktadır. Emanet aldığımız yadigarı korumak ve en iyi haliyle evlatlarımıza bırakmakla mükellefiz" dedi. Sıfır Atık Projesine Katılan Kurum Sayısı 18 Bini Aştı! Projeye şimdiye kadar dahil edilen kurum sayısının 18 bin barajını aşarak 18 bin 750'ye ulaştığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak çevre konusunda duyarlılık oluşturacağına inandığımız en büyük projemiz Sıfır Atık Projesi'dir.Sıfır Atık Projesi'ni Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde yarınlara temiz bir dünya bırakmak, kaynakları daha verimli kullanarak israfı önlemek, atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla yürütüyoruz" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@