Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 50 Bin Kentsel Dönüşüm Projesi Açıklaması

TOKİ 50 bin sosyal konut projesi ile büyük bir seferberliğe imza atarken şimdi kentsel dönüşüm projeleri ile 50 bin konut üretimi gerçekleştirilecek.

Kentsel Dönüşüm 01.06.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

TOKİ 50 bin sosyal konut projesi ile büyük bir seferberliğe imza atarken şimdi kentsel dönüşüm projeleri ile 50 bin konut üretimi gerçekleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel Dönüşüm Eylem Planı Açıklanacak Bayramın hemen ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak kentsel dönüşüm eylem planını açıklayacaklarını söyleyen Bakan Kurum "Bayramdan sonra inşallah kentsel dönüşüme ilişkin eylem planımızı açıklayacağız. Bu plan çerçevesinde hedefimiz, aynı anda 50 bin kentsel dönüşüm projesini başlatmak. Bu çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz.Her ilçede olmak istiyoruz. Acil öncelikli dediğimiz alanlarda olacağız. Beykoz da bu anlamda bizim için çok önemli bir yerleşim yeri. Tokatköy'de bu yıl içerisinde bin konuta başlamak suretiyle etaplar halinde 10 bin konutu Beykoz'da yapacağız. Aynı anlayışla, öncelik sırasına göre diğer ilçelerimizde fiilen Esenler, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Beyoğlu ve Kartal'da girdik.Yine Başakşehir'de projelerimiz var. Bu projelerimizi İstanbul'un tüm ilçelerine yaymak suretiyle kentsel dönüşümü, hem de tarihi dönüşümü öne çekecek projeleri birlikte gerçekleştireceğiz" diyerek yeni 50 bin konut müjdesi verdi. Beykoz Kentsel Dönüşüm İle Yenilenecek! Beykoz Belediye Başkanlığı'nda düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Bakan Kurum ardından yapmış olduğu açıklama ile  "Beykoz Belediyemiz hazırlamış olduğu strateji planında Beykoz'un geneline ilişkin bir kentsel dönüşüm stratejisi hazırladı.Biz de Bakanlık olarak Beykozumuza bu noktada kentsel dönüşümü hızlandırmak adına her türlü desteği vereceğiz. İlk örneğimizi de burada Tokatköy Mahallemizde 82 bin metrekarelik alanda bin konutluk tarihi Beykoz'a yakışır bir proje yapmak suretiyle kentsel dönüşümü başlatmış olacağız.Hedefimiz 2023 yılına kadar Beykozumuzda en az 10 bin konutun dönüşümünü sağlamak. Bu çerçevede strateji belgesini belediyemiz bizimle paylaştılar. Bu çerçevede kentsel dönüşümü yürütüyor olacağız. Çavuşbaşı'nda plan sürecimiz var.Buradaki sürece ilişkin de Tabiat Varlıkları Genel Müdürümüz süreci yakından takip ediyor. Hızlı bir şekilde de vatandaşımızın plan problemlerini çözmüş olacağız" diyerek Beykoz'da yapacakları kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@