Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan İmarlı Tapu Müjdesi Geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum mülkiyet ve imar planları hakkında yaşanan sorunların çözümü için çalışmalarına devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm 12.06.2019 - 10:04 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum mülkiyet ve imar planları hakkında yaşanan sorunların çözümü için çalışmalarına devam ediyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ve imar sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalarına devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. İmarlı Tapu Müjdesi GeldiBakan Murat Kurum İstanbul'da denetimlerine devam ederken Eyüpsultan'da, Pirinççi Mahallesi Miraç Parkı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek küçük bir toplantı düzenledi.Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre Bakan Murat Kurum burada vatandaşlara yaptığı hitapta "Önümüzdeki hafta imar planı onaylandıktan sonra da uygulama işlemlerine başlayacağız ve hızlı bir şekilde imarlı tapularınızı almış olacaksınız" diyerek büyük bir müjdeye imza attı. Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Artık tüm kurum görüşleri tamamlandı. Önümüzdeki hafta imar planı onaylandıktan sonra da uygulama işlemlerine başlayacağız ve hızlı bir şekilde imarlı tapularınızı almış olacaksınız. O imarlı tapularınızı ister kendiniz ister müteahhitle anlaşın, isterseniz belediye başkanımız size bu süreçle ilgili destek versin. Her konuda, her projede yanındayız" diyerek sürecin sonuna kadar vatandaşlara hareket edeceklerini söyledi. İmar Barışından Toplanan Para Kaç Lira Oldu?15 Haziran 2019 tarihi itibari ile sona erecek olan imar barışı son başvuru tarihi hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum süreçte sona gelindiğini söyledi. Bakan Kurum "15 Haziran'da sürecimiz tamamlanıyor. Ödemelerimiz de 30 Haziran'da bitecek. Bugüne kadar imar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı. 19 milyarın üzerinde bir bedeli yatırdılar" diyerek imar barışı ile toplanan para miktarı hakkında da son rakamı duyurmuş oldu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@