Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 Günlük Eylem Planı Duyurusu

100 Günlük Eylem Planı detayları açıklandı. Her Bakanlık için ayrı ayrı sunumlar yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sunumu en çok beğenilenler arasında yer aldı.

Emlak Haberleri 04.08.2018 - 11:00 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

100 Günlük Eylem Planı detayları açıklandı. Her Bakanlık için ayrı ayrı sunumlar yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sunumu en çok beğenilenler arasında yer aldı.

İçerisinde millet bahçelerinden Kanal İstanbul projesine kadar farklı pek çok projeyi barındıran sunumda en çok dikkat çekenlerin başında dar gelirlilere konut müjdesi ve Hazine arazilerinin satışı aldı. Yine Emlak Bankası'nın tekrar aktif hale getirileceği müjdesi de inşaat sektörünü sevindirdi. Açıklanan eylem planı içerisinde lik sırada yer alan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi büyük ilgi gördü. Türkiye'ye dünya çapında büyük bir prestij kazandıracak olan projede büyük bankaların merkezleri ve önemli finans kuruluşlarının merkezlerinin yeni belirlenecek bölgeye taşınması gibi detaylar yer alıyor. İstanbul Finans Merkezi Projesi hakkında bilgi edinmek içinTIKLAYINIZ...Millet Bahçeleri Ne Zaman Açılacak, Hangi Statlar Millet Bahçesi Olacak?Açıklanan eylem planı içerisinde en fazla yer verilen konuların başında millet bahçeleri yer aldı. Açılacak olan millet bahçeleri yanı sıra projeleri yapılacak olan millet bahçeleri ve inşaatına başlanacak olan millet bahçeleri tek tek sayıldı. Millet Bahçesi projeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ...Dar Gelirliler İçin 30 Bin Konut Üretecek!Açıklanan önemli projelerden biride dar gelirliler için ucuz konut müjdesi oldu. Dar gelirliler için ilk etapta 15 bin 523 konut satışa sunulacak ve ikinci etap olarak 15 bin 506 adet konut içinde ihale yapılacak. Bu sayede dar gelirliler için 30 bin konut müjdesi verilmiş oldu. Dar gelirli konutları için daha detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 Günlük Eylem Planı Listesi 
 • İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi başlatılacak. 

 • Kanal İstanbul Projesinin ÇED ve etüt proje işleri tamamlanacak. 

 • 5'i bu dönemde tamamlanacak millet bahçelerinden 6 tanesinin inşasına, 22 tanesinin ise projelerine başlanacak. 

 • İstanbul Kayaşehir, Baruthane, Esenler ve Konya - Meram Millet Bahçeleri açılacak. 

 • İstanbul Kayaşehir'in 2, 3 ve 4. etapları ile Pendik, Validebağ, Küçükçekmece, Ayazma ile Diyarbakır Dicle Vadisi'nde Millet Bahçesi inşasına başlanacak. 

 • 100 günde 17 bin konut ve işyeri hak sahiplerine teslim edilecek, 16 bin konut ve işyerinin temeli atılacak. 

 • İstanbul Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu Beştelsiz, Ankara AKM sahası ve Gölbaşı, Konya, Yozgat - Sorgun ile stadyumdan dönüştürelecek olan Adana, Batman, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon Akçaabat ve Trabzon Avni Aker Millet Bahçeleri'nin projeleri hazırlanacak. 

 • Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak, 15 bin 506 konut inşasının ihalesi tamamlanacak. 

 • Satışı mümkün gözüken 50 bin kamu konutuyla ilgili envanter çalışması tamamlanacak. İlk etapta 5 bin konutun satışı için işlemlere başlanacak. 

 • Kamu kurumlarına tahsisli atıl durumda tutulan Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması için 20 ilde değerlendirme çalışması yapılacak. 

 • Tespit edilen 9 milyar lira değerindeki taşınmazların uygulayıcı kurumlara devri tamamlanacak. 

 • Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası tekrar faaliyete geçirilecek. 

 • İmar barışı kapsamında 13 milyon kayıtsız yapıyla ilgili işlemler tamamlanacak. 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@