Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Açıkladı: Depremzedelere Kira Yardımı Olarak 3 Milyon Lira Ödeme Yapıldı!

Elazığ'da yaşanan depremden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı depremzedelere kira yardımı ödemelerinin yapıldığını duyurdu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 26.02.2020 - 12:35 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Elazığ'da yaşanan depremden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı depremzedelere kira yardımı ödemelerinin yapıldığını duyurdu. Bakanlık Abdullah Paşa ve Mustafa Paşa mahallelerinde yaşayan 797 hak sahibine kira yardımı ödemesi yapıldığını söyledi. Detaylar haberimizde...

Türkiye 24 Ocak 2020 Perşembe günü yaşanan depremin ardından Elazığ'da ne yazık ki çok sayıda bina yıkılmış ve 41 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bölgede hasar alan binalarda bakanlık tarafından çok acil yıkılmıştı. Yıkılan binalarda oturan kişilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kira yardımı yapılacağı açıklanmıştı. ELAZIĞ'DA DEPREMZEDELER İÇİN KİRA YARDIMLARI ÖDENDİ! Bakanlığın resmi sitesi üzerinden yapılan duyuruda "Bakanlığımızca Elazığ'da depremden etkilenen vatandaşlara yönelik kira yardımı ödemeleri kapsamında ilk etapta Abdullah Paşa ve Mustafa Paşa Mahallelerindeki 797 hak sahibine, 2 milyon 935 bin lira kira yardımı yapıldı" denilerek ödemelerin gerçekleştirildiği duyuruldu. 

DEPREMZEDELER KİRA YARDIMI İÇİN NASIL BAŞVURU YAPACAK?Kira yardımı almak isteyen depremzedeler Elazığ'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bölgede açılan 3 irtibat bürosuna sadece kimlik belgeleri ile başvuruda bulunacaklar. Hak sahiplerinin paralarının yatırılacağı banka hesap numaraları da bu irtibat büroları üzerinden hesap açılarak veriliyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@