Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Birinci 100 Günlük Eylem Planı İçin Son Durum Ne?

İkinci 100 Günlük Eylem Planı bu hafta içerisinde açıklanacak. Peki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan hangi projeleri tamamladı, hangilerini tamamlayamadı?

EMLAK HABERLERİ 14.11.2018 - 12:04 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

İkinci 100 Günlük Eylem Planı bu hafta içerisinde açıklanacak. Peki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan hangi projeleri tamamladı, hangilerini tamamlayamadı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Ağustos 2018 tarihinde açıklamış olduğu Birinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında belirtilen pek çok proje hayata geçirilirken henüz tamamlanmayan projelerde bulunuyor. İkinci 100 günlük eylem planı bu hafta içerisinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Peki, şidiye kadar eksik olan projeler hangileri? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 Günlük Eylem Planı Maddeleri Nelerdi?
 • İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi başlatılacak. 

 • Kanal İstanbul Projesinin ÇED ve etüt proje işleri tamamlanacak. 

 • 5'i bu dönemde tamamlanacak millet bahçelerinden 6 tanesinin inşasına, 22 tanesinin ise projelerine başlanacak. 

 • İstanbul Kayaşehir, Baruthane, Esenler ve Konya - Meram Millet Bahçeleri açılacak. 

 • İstanbul Kayaşehir'in 2, 3 ve 4. etapları ile Pendik, Validebağ, Küçükçekmece, Ayazma ile Diyarbakır Dicle Vadisi'nde Millet Bahçesi inşasına başlanacak. 

 • 100 günde 17 bin konut ve işyeri hak sahiplerine teslim edilecek, 16 bin konut ve işyerinin temeli atılacak. 

 • İstanbul Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu Beştelsiz, Ankara AKM sahası ve Gölbaşı, Konya, Yozgat - Sorgun ile stadyumdan dönüştürelecek olan Adana, Batman, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon Akçaabat ve Trabzon Avni Aker Millet Bahçeleri'nin projeleri hazırlanacak. 

 • Dar gelirliler için 15 bin 523 konut satışa çıkarılacak, 15 bin 506 konut inşasının ihalesi tamamlanacak. 

 • Satışı mümkün gözüken 50 bin kamu konutuyla ilgili envanter çalışması tamamlanacak. İlk etapta 5 bin konutun satışı için işlemlere başlanacak. 

 • Kamu kurumlarına tahsisli atıl durumda tutulan Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması için 20 ilde değerlendirme çalışması yapılacak. 

 • Tespit edilen 9 milyar lira değerindeki taşınmazların uygulayıcı kurumlara devri tamamlanacak. 

 • Konut, arsa ve gayrimenkul ağırlıklı çalışacak şekilde Emlak Bankası tekrar faaliyete geçirilecek. 

 • İmar barışı kapsamında 13 milyon kayıtsız yapıyla ilgili işlemler tamamlanacak. Emlak Bankası ve Kamu Lojmanlarının Satışı Bekleniyor!Birinci 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Emlak Bankası'nın tekrar faaliyete girecek olması maddesi ne yazık ki hayata geçirilemedi. Emlak Bankası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmalarını sürdürürken bankanın yıl sonunda ya da en geç 2019 yılının Ocak ayında faaliyete girmesi bekleniyor. Yine kamu lojmanlarının satışı hakkında belirtilen madde içinde henüz bir girişim başlatılmazken Kanal İstanbul etüt projeleri tamamlanmış durumda. Millet Bahçeleri için de çalışmalar planlandığı şekilde ilerlerken imar barışı başvuruları ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı. İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@