Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çocuklar İçin 100 Adet Bisiklet Bağışladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Afyon'u ziyaret etti. Bakan Kurum ziyareti esnasında çocuklara dağıtılmak üzere 100 bisiklet hediye etti.

Emlak Haberleri 25.01.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il gezileri kapsamında Afyon'u ziyaret etti. Bakan Kurum ziyareti esnasında çocuklara dağıtılmak üzere 100 bisiklet hediye etti.

Bakan Kurum Afyon gezisi kapsamında Afyonkarahisar Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini de ziyaret etti. Ziyareti kapsamında çocuklara hediye edilmesi için 100 bisiklet bağışı yaptıklarını belirten Bakan Kurum gün içinde çok sayıda önemli ziyarete imza attı. 

İmaret Camisi Kentsel Dönüşüm Projesi İmaret Camisi çevresindeki kentsel dönüşüm projesi hakkında da açıklamalarda bulunarak "İmaret Camisi çevresindeki 250 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm projesini başlattık. Burada 3 bin 200 hak sahibimiz var. Yapacağımız proje, bölgeye uygun, az katlı, gerçekten özlemini duyduğumuz örnek bir proje olacak.3-4 katı geçmeyen, tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıktığı, örnek bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz. Mısri Camisi etrafında da 170 bin metrekarelik alanda aynı şekilde proje gerçekleştireceğiz. Afyonkarahisar'a ve bölgeye değer katacak bir projeyi başlatmış olacağız.Bu iki yerde ilk etapta 500'er konut inşa edeceğiz. 2019'da inşaata başlamak suretiyle kentsel dönüşüm projelerini 2023'e kadar tamamlamak için startını vermiş olacağız" dedi. Her İle En Az Bir Millet Bahçesi Yapılacak! Bakan Kurum her ile bir millet bahçesi yapmak istediklerini söyleyerek "Her ile en az bir Millet Bahçesi yapma hedefiyle yola çıktık. '2'inci 100 Günlük Eylem Planı' kapsamında 28 ilde 25 milyon metrekare alanda 52 Millet Bahçesi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afyonkarahisar'da spor kompleksinin yanındaki 159 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi yapıyoruz.Burası, termal turizmin de gerçekleştiği çok önemli bir lokasyon. Millet Bahçesi içinde Millet Kıraathanesi olacak. Gençlerimiz burada kitap okuyacaklar. Afyonkarahisar'a gelen vatandaşların burada vakit geçirebileceği çok önemli bir proje olacak." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@