Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kirliliği İçin Fabrikaları Takibe Aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temiz hava eyle programı kapsamında 289 fabrikanın bacasına özel takip sistemi programı yerleştirdi.

Emlak Haberleri 25.11.2018 - 14:41 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temiz hava eyle programı kapsamında 289 fabrikanın bacasına özel takip sistemi programı yerleştirdi. Detaylar haberimizde...

Temiz Çevre eylem planını devreye sokan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sanayi kaynaklı hava kirliliği ile mücadele etmek için ülke genelinde 289 büyük fabrika bacasını online sistem ile takip altın aldı. Online Sistem İle Fabrika Bacaları Takip Altına Alındı! Ülke genelinde 289 büyük fabrika bacası kurulan online sistem ile yakın takip altına alındı. Kurulan sistem ile fabrika bacalarından çıkan kirli hava kesintisiz olarak ölçülmeye başlandı. Emisyon ölçüm cihazları ve ÇED merkezleri arasında kurulan online sistem sayesinde bacalar 7/24 takip edilecek. 2012 yılından bu yana zorunlu hale getirilen emisyon ölçümü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aralarında otomotiv, demir çelik, çimento, petrokimya, lastik ve gübre sektörlerinin de yer aldığı farklı sektörlerde imalat hizmeti veren 289 adet fabrikanın hangi tesis bacasından hangi zararlı kimyasalların salındığı takip ediliyor. Bu sayede çevreye zarar veren fabrikalar anlık olarak tespit ediliyor ve hemen müdahale ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sistemi genişleterek yurt genelinde büyük fabrikalardan başlayarak küçüğe doğru giderek tüm fabrikalara bu sistemi kurmayı amaçlıyor. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@