Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yeni Tapu Senedi Tanıtımını Yaptı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu senetlerinin hem içeriklerini hem de tasarımlarını değiştirdi. Yeni tapu senetleri haberimizde...

EMLAK HABERLERİ 29.11.2018 - 12:29 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu senetlerinin hem içeriklerini hem de tasarımlarını değiştirdi. Yeni tapu senetleri haberimizde...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu senetleri için değişikliğe gitti. Tapu senetlerinin içeriğini ve tasarımını yeniledi. Tapu Senetlerinin İçeriği ve Tasarımı Değiştirildi Yeni tapu senedi için yapılan en büyük değişiklik eklenen QR kodu oldu. QR kod okutma sistemi lie tapunun parsel haritası çok daha kolay bir şekilde çıkartılcak. Yine kimlik numarası gibi taşınmaz numaraları olacak ve bu numaralar tapu üzerine basılacak. 

Eski ve Yeni Tapu Senetleri Arasındaki Farklar Neler?Yeni tapu senetleri üzerinde maliklerin hissesi ve hisselerine düşen yüzölçümü sütunu eklenirken pafta, sokak, sınırı gibi bölümler kaldırıldı. Bu bilgilere QR kodu okutarak parsel sorgu sistemi üzerinden ulaşılacak. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@