Çevre ve Şehircilik Bakanlığı "Yerli ve Milli Ürün Genelgesi" Yayımladı

Döviz kurunda yaşanan yükselişin ardından başlatılan Amerika'nın boykot eylemine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da katıldı.

EMLAK HABERLERİ 30.08.2018 - 15:39 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Döviz kurunda yaşanan yükselişin ardından başlatılan Amerika'nın boykot eylemine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da katıldı. Yerli ve Milli Ürün Genelgesi yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Türkiye genelinde yer alan tüm illerin il müdürlüklerine genelgenin gönderildiği açıklandı. Yeni genelge ile beraber bu tarihten sonra Bakanlık bünyesinde yer alan tüm inşaatlarda yerli ve milli ürünlerin kullanımının tercih edilmesi zorunlu kılındı. 81 İlin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yetkililerine Yollandı Yayımlanan yeni genelge Türkiye genelinde yer alan 81 ilde hizmet veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri üzerinden dağıtıldı. Yayımlanan yeni genelge ile il müdürlükleri bünyesinde yer alan tüm inşaatlarda önceliğin yerli ve milli ürünlere verilmesi istendi. Yapılacak olan yeni projeler başta olmak üzere yapımına devam edilen projelerde de genelge sonrası ağırlıklı olarak yerli markalar tarafından üretilen inşaat malzemeleri kullanılacak. Bakan Murat Kurum yayımlanan genelgede "Öncelikli olarak ülkemizde üretilen ürünlerin tercih edilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim." ifadesine yer verdi. Genelge ile 7033 sayılı "Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi" amacıyla çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Kamu İhale Kanunu'nun ilgili maddeleri ve eklerinde yer alan listeye göre kullanılacak makine, malzeme ve ekipmanda yerli üretim ürünlerin tercih edilmesi gerekliliği vurgulandı. emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@