Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Müteahhitlik Belgesine İlişkin Son Dakika Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, MÜSİAD etkinliği kapsamında yapmış olduğu konuşmasında müteahhitlik belgesine dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Müteahhitlik Belgesine İlişkin Son Dakika Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, MÜSİAD etkinliği kapsamında yapmış olduğu konuşmasında müteahhitlik belgesine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Sektörde yaşanan sorunlara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş atılacak adımları açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nce (MÜSİAD) tarafından organize edilen "İnşaat Sektöründeki Güncel Sorunlara Çözüm Önerileri Paneli" programına katıldı.Burada katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Demirtaş inşaat sektörünün sorunlarına ve bu sorunların çözümüne dair açıklamalarda bulundu.MÜTEAHHİTLİK BELGESİ AÇIKLAMASIÇevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş inşaat sektörü sorununun fazla müteahhitlerden kaynaklandığına dair değerlendirmelerin doğrum olmadığını söylediği açıklamasında sorunun çok konut üretilmesinden kaynaklandığını açıkladı. Teşhisi koymanın önemine vurgu yapan Mücahit Demirtaş açıklamasında müteahhitlik belgesine dair de yapılacakları açıkladı.Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş konuşmasında en kolay yapılacak işlerin başında müteahhitliğin geldiğini söyleyerek il müdürlüklerinden bir belge alarak bu işin yapıldığını ifade etti. Bu sistemin değişeceğini açıklayan Mücahit Demirtaş şu ifadeleri kullandı."Şimdi müteahhitlik belgesini bir standarda bağlayacağız. 'Teminat mektubu, ciro, iş bitirme belgeleri ve tamamlama sigortası' diye bir şey çıkaracağız. Yani bir müteahhit firma, hak sahibiyle anlaşma yaptığında veya ruhsata müracaat etiğinde bu işi hangi sermayeyle yapacağını ve o sermayeyi sigortalandığını ispat edecek, ruhsatını öyle alacak."MÜTEAHHİTLER AÇISINDAN KORKULACAK BİRŞEY YOKKonuşmasında ayrıca bir binanın yapımı için yaklaşık 2 bin 500 farklı ürün kullanıldığını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş"Bunların her birinin işini yapan ayrı ayrı şirketler var. Biz 390 bin müteahhit diye saydığımızda bunları da sayıyoruz. Yani müteahhit sayısı açısından korkulacak bir şey yok. Gerekli güvenlik ve yapım şartlarını bu yasalara bağladığımızda böyle bir sorunumuz kalmayacak." dedi.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com