Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 110.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Nevşehir'de Lojman Satıyor

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Nevşehir'de yer alan, dolu ve boş konumda bulunan toplam 33 kamu konutu lojmanın satışının yapılacağını ilan etti.

Emlak Haberleri 16.09.2021 - 13:03 16.09.2021 - 13:03 Mustafa KARAGÖZ

Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yayımladığı basın duyurusunda toplam 41 kamu taşınmazı için satış yapılacağını ilan etti. 

İlan edilen duyuruda toplam 33 kamu konutunun satışının yapılacağı bildirilirken listede 4 adet imarsız arazi satışı olacağı ve bir adet bina satılacağı duyuruldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ayrıca 3 kamu taşınmazı için ise kiralama yapılacağı açıklandı. 

KAMU KONUTU SATIŞLARI

Resmi İlan Portalı üzerinden duyurulan satış ilanında kurumların kurumun satışını yapacağı 33 konutun bazılarının dolu konumda olduğu bazılarının boş olduğu ilan edildi. Listeye göre 33 konutun 8 tanesinin boş olduğu açıklandı. Bunun yanında geri kalan 25 konut dolu konumda. Konutların dolu veya boş konumda olması satış süreci için oldukça önemli. 

Dolu konumda olan kamu konutlar öncelikli satış listesi kapsamında satılacak. Öyle ki bu konutların içerisinde yaşayan kamu personelleri hiç ihale sürecine katılmadan konutları alabilirler. Doğrudan hak sahibi olan kamu personelleri konutları alırlarsa söz konusu daireler ihaleye çıkarılmaz. Ancak lojmanlarda yaşayan kamu personelleri konutları almak istemezlerse satışlar için herkes için yapılır.

Boş konumda olan kamu konutları ise herkese açık şekilde öncelikli satış hakkı olmadan satılır. 

İLAN EDİLEN KONUTLAR İÇİN SATIŞ FİYATLARI

NEVŞEHİR LOJMAN 2NEVŞEHİR LOJMAN

Konutların satış işlemleri ve ihale detaylarına ilişkin Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü "Yukarıda ihale bilgileri yer alan Kamu Konutları (Lojman) ve taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre satış ve kiralama ihaleleri  Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde 2. kat Toplantı Odasında yapılacaktır." bilgisi paylaştı. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ İHALE TARİHİNE KADAR

Listede ihale işlemlerinin 29 Eyll ve 30 Eylül tarihlerinde yapılacağı açıklandı. Başvuruda bulunacak olanlar süreci iki aşama üzerinden sürdürecekler. İlk aşamada vatandaşlar evlerin yüzde 10'u düzeyinde belirlenen geçici teminat bedelini kuruma ödeyecekler. 

İkinci aşamada ihale için ilan edilen şartnamede yer alan başvuru evraklarını derleyecek olan istekliler, ihale tarihine kadar evrakları  Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edecekler. 

İhaleye katılmak isteyen istekliler çalışma günlerinde mesai saatleri içerisinde Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğüne giderek şartnameyi inceleyebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@