Çevreciler Bodrum’daki villa projesine isyan etti: Tam bir katliam!

Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek, Bodrum’da 365 villa ve bir otelin yer alacağı projeye tepki gösterdi.

EMLAK HABERLERİ 21.08.2019 - 14:50 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek, Bodrum’da 365 villa ve bir otelin yer alacağı projeye tepki gösterdi.

Bodrum'un Göltürkbükü ile Gündoğan mahalleleri sınırında hayata geçirilen 365 villa ve bir otelin yer alacağı projeye Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek yaptığı açıklamayla tepkisini ortaya koydu.TAM BİR KATLİAM YAŞANDI!2016 yılının Şubat ayında Bodrum Belediyesi'nin ruhsat verdiği projeye tepki gösteren Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek, “Dinamitler patlatıldı ve ağaçlar kesildi. Her şey yok edildi. Tam bir katliam yaşandı. Denizin ekosistemi bozuldu.” İfadelerini kullandı.ÇEVRE SUÇU İŞLİYORLARPeynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği'nin Başkanı Sema Höcek, "2016 yılından beri ilk kayanın denize düştüğü andan beri yetkili kurumlara şikayetlerimizi yaptık. Bizim gördüğümüzü kurumlara anlatamadık. Buradaki topografya değiştirildi. Dinamitler patlatıldı ve ağaçlar kesildi. Her şey yok edildi. Tam bir katliam yaşandı. Denizin ekosistemi bozuldu. Herkes üç maymunu oynadı. Biz ise vatandaşlık görevimizi yaptık. Bu kaçak bir dolgu. Milyonlarca lira ecrimisil ödüyorlar. Bu kadar milyonluk ecrimisil ödeniyorsa, burada ne kadar işgal olduğu gözler önündedir. Bundan sonra bu kaçak inşaatlara ruhsat verilmemesi gerekiyor. Kıyı dolgusu kaçaktır. Çevre suçu işliyorlar. Görüntü her şeyi gösteriyor" diye konuştu.ŞİRKETE 1 AY SÜRE VERİLDİMuğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, onaylanan imar plan değişikliklerinin iptali için Muğla 2. İdare Mahkemesi'ne dava açtı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda görevli avukatlar, mahkemenin aldığı kararın temyizi için Danıştay'a başvurdu. Davanın Danıştay aşaması ise henüz sonuçlanmadı. Projeyi yapan şirkete Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için bir aylık süre verildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@