CHP Aday Göstermezse İmamoğlu 100.000 İmza ile Kendi Aday Olacak İddiası

Gündemde yer alan bir kulis haberine göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koymaya hazırlanıyor. İmamoğlu'nun 100 bin imza ile aday olacağı öne sürüldü.

Gündem 18.10.2021 - 14:04 18.10.2021 - 14:04 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. Sabah Gazetesi'nde yer alan bir haberde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 100.000 aday ile cumhurbaşkanı adayı olacağı öne sürüldü. 

EKREM İMAMOĞLU 100.000 İMZA İLE CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK İDDİASI

Cumhuriyet Halk Partisi'nde cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak konusu olurken yeni bir iddia ile kulisler hareketlendi. 

Millet İttifakı için İYİ Parti Lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İlhan Kesici isimleri konuşuluyordu. Parti içinden henüz net bir isim gelmezken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olacağı iddiaları bir adım önde tutuluyordu.

İttifak içinde ve siyaset gündeminde yaşananlar bu şekilde olurken Sabah Gazetesi'nde yeni bir kulis iddiası gündeme geldi. 

Söz konusu yazıda; Ekrem İmamoğlu'nun 29 Eylül tarihinde düzenlenecek tarım zirvesinde öncesi CHP'li Belediye Başkanlarına bir gün erken gelmeleri daveti gönderdi ve CHP'li Başkanlara iki buçuk yıl içinde neler yaptığını anlatan tanıtımlar düzenlendi. Yazıda bu davranışların Genel Merkez dışında Belediye Başkanları arasında da Başkanı gibi değil, Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayı olarak bu çalışmaları gerçekleştirdiği yorumlandığı iddia edildi.

Yazının devamına ise "Ve; aynı toplantıda İmamoğlu'nun ekibi gelen başkanlara ve ekiplerine "Eğer CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etmezse 100 bin imza toplayıp aday olacağız" mesajı da açık açık verilmişti. Bir aydır fısıltıyla konuşulan bu konu, İmamoğlu'nun Genel Merkez'in 'gitme' talimatına rağmen yaptığı Elazığ ve Diyarbakır gezisi ve mesajlarının ardından artık iyice su yüzüne çıktı." ifadeleri yer aldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@