CHP Kritik Parti Meclisi Kaftancıoğlu Gündemi ile Toplanıyor

CHP Parti Meclisi toplantısı bugün, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na ilişkin Yargıtay kararını görüşmek üzere yapılacak.

Gündem 16.05.2022 - 12:02 16.05.2022 - 12:02 Gülşah Konuk Akın

CHP Parti Meclisi toplantısı bugün parti genel merkezinde Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak. Toplantının gündeminde Yargıtay'ın hapis cezasını onadığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu var. Toplantı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sunumuyla başlayacak.  Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporu da toplantıda görüşülecek. Ayrıca seçim ve seçim güvenliği hazırlıkları da ele alınacak.

Yargıtay tarafından hapis cezası kararı açıklanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için çizilen yol haritası da yine CHP Parti Meclisi toplantısında görüşülecek. Toplantıda görüşülecek bir diğer konu da şubat ayında görevden alınan Şanlıurfa İl Başkanı Hayreddin Cidir ve yönetim kurulu üyeleriyle, mart ayında görevden alınan Kocaeli Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın itirazları olacak.

kaftancıoğlu-chp-pm-toplantısı

YARGITAY, KAFTANCIOĞLU'NUN CEZASINI ONADI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sosyal medya paylaşımlarından dolayı kamu görevlisine hakaret, devleti alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından 4 yıl 11 ay 20 günlük ceza Yargıtay tarafından onandı. 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın Yargıtay 3. Dairesi tarafından temyiz incelemesi tamamlandı. Kaftancıoğlu'na, "PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1 yıl 6 ay hapis ile "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan 2 yıl 8 hapis cezaları ise Yargıtay tarafından bozuldu.

"PKK/KCK silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçuna ilişkin yapılan açıklamada, Kaftancıoğlu'nun eylemlerinin söz konusu suçun unsurlarını oluşturmadığı vurgulandı.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@