CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Ağzından Kaçırdı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu siyasi tartışmaların yaşandığı adaylık konusuna ilişkin yaptığı açıklamasında; Cumhurbaşkanı Adaylığına ilişkin çok dikkat çeken bir ifade kullandı.

Gündem 08.02.2022 - 17:16 08.02.2022 - 17:16 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yeniden aday olamayacağına ilişkin iddialara dair CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Konuşması sırasında Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu bu sırada kendi adaylığına ilişkin çok önemli bir ifade kullandı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasi gündem hakkında Gazeteci Yazar Fikret Bila'ya röportaj verdi. Gündemde yer alan konular hakkında görüşlerini açıklayan CHP Genel Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını değerlendirdi. Konuşmasında erken seçim çağrısında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözünü hatırlattı.

Bahçeli'nin ‘Erdoğan’ın adaylığı için yasal düzenleme yapılması gerekiyorsa elimizden gelen gayreti gösteririz’ dediğini aktaran CHP Lideri konuşmasının devamında "O da zamanında bir seçimde üçüncü kez aday olamayacağını biliyor, onun için böyle konuşuyor. Ama biz erken seçim istiyoruz. Hem de hemen. Erken seçim olsun ve Erdoğan karşıma çıksın, Onu sandıkta göndereyim.” ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerinde aday olacağı iddiaları güçlendi. 

MHP Lideri Bahçeli'de Adayını Açıklamıştı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Adaylığı konusunda ortaya atılan iddialar hakkında “Bizim cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. İnanıyorum ki, 2023 yılının haziran ayında yapılacak seçimde Sayın Erdoğan açık ara farkla seçimi kazanacak ve Cumhur İttifakı da yeni bir zafere imza atacaktır" diye konuşmuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@