CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul Yerine Kentsel Dönüşüm Yapalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Bu konuya ilişkin maliyet üzerinde duran Kemal Kılıçdaroğlu kentsel dönüşüm önerisinde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 10.01.2020 - 21:00 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Bu konuya ilişkin maliyet üzerinde duran Kemal Kılıçdaroğlu kentsel dönüşüm önerisinde bulundu.

istanbul Büyükşehir Belediyesi, Kanal İstanbul Projesine ilişkin bir çalıştay düzenledi. Çalıştaya çok sayıda önemli isim katılırken bu isimlerden bir tanesi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kanal İstanbul Projesine dair görüşlerini paylaşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaşanan son gelişmeleri de değerlendirdi. KANAL İSTANBUL YERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPALIM ÖNERİSİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlukonuşmasında söz konusu projenin sadece İstanbul için değil Türkiye adına çok önemli olduğunu ifade etti. Projeye dair eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, projenin uzmanlar tarafından belirlenmediğini savundu. Projenin tek bir kişi tarafından yapıldığını iddia eden CHP Lideri, Millet İttifakı iktidara geldiğinde proje için tek bir kuruş verilmeyeceğini belirtti.Projenin maliyetine dair bazı açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu proje yerine yapılabilecekler hakkında şu ifadeleri kullandı. "İstanbul ciddi bir deprem riskiyle karşı karşıya. Milyonlarca insan bu riskle karşı karşıya. Eğer bu ülkenin sorunlarıyla bu kadim kentin sorunlarıyla ilgileneceksen önce o insana değer ver. Deprem riskiyle karşı karşıya. Kentsel dönüşümü yapalım. Büyükşehir Belediye Başkanımız, onun ekibi, kadroları hazır. İlçe belediyeleri de hazır. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmiyoruz. Belediye başkanımızın bakışı bu. O zaman neden bu sorunu çözmüyoruz?"Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kanal İstanbul'a karşı çıkıyorsanız bizi ikna edeceksiniz." sözünü hatırlattı. Bu açıklama için güzel bir cümle ifadesini kullanan CHP Lideri KılıçdaroğluİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'ı toplantıya davet ettiğini ancak katılmadığını aktardı.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@