CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Libya'ya Asker Gönderme Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Libya'ya asker göndermesi ve ülkenin güvenliğinde sorumluluk almasına ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

GÜNDEM 02.01.2020 - 16:05 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Libya'ya asker göndermesi ve ülkenin güvenliğinde sorumluluk almasına ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalar haberimizde.

Siyaset ve uluslararası gündemin en çok konuşulan konu başlıklarından birisi de Türkiye'nin Libya'ya asker göndermesi. TSK'nın asker göndermesi konusuna ilişkin TBMM'de yapılacak görüşmeler öncesinde ise Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ve Libya görüşleri sizlerle. LİBYA'YA ASKER GÖNDERİLMESİ AÇIKLAMASICHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Libya konusuna dair yapmış olduğu değerlendirmelerinde Birleşmiş Milletler Barış Gücüne değindi. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin, BM'nin 2259 sayılı kararı uyarınca uluslararası meşruiyeti olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bölgeye Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü'nün gönderilmesi gerektiğini söyledi. Hükümete çağrıda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi. "Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, BM'nin 2259 sayılı kararı uyarınca uluslararası meşruiyeti olan bir hükümettir. Bu nedenle iç savaşın sona erdirilmesi ve ülkede akan kanın durdurulması amacıyla Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün vakit geçirmeksizin bölgeye gönderilmesi sağlanmalıdır. Türkiye, bölgede istikrarın sağlanmasına önayak olmalı, tüm diplomatik çabasını bu yönde ortaya koymalıdır."Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@