CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Bu Bütçeyle Kanal İstanbul Yapacaklar, Buyursunlar Yapsınlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemin sıcak konusu Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 04.01.2020 - 09:26 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemin sıcak konusu Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi konusuna değinerek Kanal İstanbul Projesini ele alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu bütçe ile Kanal İstanbul'u yapacaklar. Buyursunlar yapsınlar." ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul Projesine dair son değerlendirme Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. EKONOMİ VE KANAL İSTANBUL DEĞERLENDİRMESİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekonomi gündemini ele aldı. Bu çerçevede Kanal İstanbul Projesine sözü getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, projenin finansmanının nereden ve nasıl bulunacağına ilişkin sorular yöneltti. Bu çerçevede hükümet kanadından gelen açıklamaları hatırlatarak proje için 1 lira dahi vermeyeceklerini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu bütçe konusuna vurgu yaptı. Kanal İstanbul Projesi için gündemde olan yap-işlet-devret yöntemine de eleştirilerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu yöntemde vatandaşın cebinden para çıktığını ifade etti. İşte CHP Lideri Kılıçdaoğlu'nun Kanal İstanbul konuşması.CHP Genel Başkanı Kılıçdarooğlu'nun Kanal İstanbul Açıklaması"Kanal İstanbul diye bir şey olmayacak. Önce finansman kaynaklarını açıklamalılar. Yurtdışından bulmaya çalışacaklarını söylüyorlar. Kim buraya para yatıracaksa bir lirasını dahi vermeyeceğiz. Buyursunlar, para bulsunlar. Olmayacak şeyi tartışmaya açıyorlar. Nedeni halkı Türkiye'nin gündeminden koparmak. Ekonomiyi, yoksulluğu düşünmesinler. Önümüzdeki süreçte yap- işlet- devret projelerine bütçeden çok daha fazla paralar ödeyecekler. Bizden 5 kuruş para çıkmıyor diyordu. Gördük ki vatandaşın cebinden çıkıyor. Bu bütçe ile Kanal İstanbul'u yapacaklar. Buyursunlar yapsınlar."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@