CHP Lideri Kılıçdaroğlu Seçim Vaadini Açıkladı: İlk Arabasını Alana ÖTV 'siz Araç Satışı!

Yükselen araç fiyatları sonrasında sık sık tartışılan sıfır araçlarda ÖTV indirimi ve oranı konusunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

Gündem 05.09.2021 - 13:08 05.09.2021 - 13:10 Gülcan Özer

Siyaset kulisleri erken seçim çağrıları ile iyice ısınmaya devam ederken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gençlere seçim vaatlerini açıkladı. Son dönemde sosyal medya hesaplarını çok daha aktif bir şekilde kullanmaya başlayan ve buradan gençlerle iletişime geçen Kılıçdaroğlu bir kere daha gençlere seslendi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile gençlerin alacağı cep telefonu, oyun konsolu ve araçlarda sıfır ÖTV uygulanacağını duyurdu. Yine evinin mutfağından gençlere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu tarafından paylaşılan #geliyorgelmekteolan tagı da kısa sürede en çok konuşulanlar sıralamasında Türkiye gündemine girdi. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN GENÇLERE SEÇİM VAATLERİ: İLK CEP TELEFONU, OYUN KONSOLU VE SIFIR ARAÇTA SIFIR ÖTV SÖZÜ VERDİ! 

Gençlere yönelik söylemlerine son dönemde ağırlık veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir kere daha sosyal medya hesabından gençlere yönelik paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu yapmış olduğu paylaşımına “Sevgili gençler, çalışmalarımızı tamamladık. Size güzel haberler vereceğim için ayrı bir heyecanlıyım. Biliyorum, bu iktidarın elinden en çok siz çektiniz, bu yüzden önceliğim de siz olacaksınız. Bu videoyu atın fav'a” notunu düştü. 

kemal-kılıçdaroğlu-ötv-paylaşımı

"İktidarı devralmamıza az kaldı" diyen Kemal Kılıçdaroğlu ilk 6 aylık vaatlerim diyerek "Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlerine ulaşmaları sağlanacak. 

KYK borçları için faiz sıfırlanacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra başlayacak. Üniversiteye kayıt yaptıracak her 18 yaş üstü gence kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere bin TL bakiyeli mobil kart ya da bakiye tanımlanacak. 

Gençlerden pasaport çıkarma işleminde vergi alınmayacak. Gençlerin alacağı ilk araçlarda sıfır ÖTV uygulayacağız. Bakın altını çiziyorum gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde sıfır ÖTV uygulayacağız. Sevgili gençler en son model ve en mükemmel cep telefonları cebinizde olsun diye uğraşacağım. Bunu da yapacağımı biliyorsunuz değil mi gençler. 

İnanın bana. Geliyor gelmekte olan. Hadi sevgili gençler, hepinizi çok seviyorum" diyerek videoyu sonlandırdı. Video kısa sürede paylaşım ve yorum yağmuruna tutulurken destek mesajları kadar eleştirilerde yapıldı. Özellikle de sıfır ÖTV sözününün sadece gençlere yönelik verilmesi eleştiri sebebi oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@