CHP Lideri Kılıçdaroğlu YİD ile Yapılan Köprü ve Otoyolları Kamulaştırma Sözü Verdi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerde iktidara geldiklerinde Yap İşlet Devret modeli ile yapılan köprü ve yolları kamulaştıracaklarını açıkladı.

Emlak Haberleri 06.10.2021 - 15:00 06.10.2021 - 15:21 Gülcan Özer

Son dönemde sık sık ödendiği iddia edilen garanti paralar ile gündeme gelen ve eleştiri konusu olan Yap İşlet Devret modeli ile yapılan köprü ve otoyallar hakkında yeni açıklama CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. 

Büyük Nakliyeci Buluşması ismi verilen etkinliğe katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu burada yapmış olduğu konuşmasında YİD modeli ile yapılan köprü ve otoyollar üzerinden bir kere daha hükümete yüklendi. Bir sonraki seçimlerde iktidara geldiklerinde YİD modeli ile yapılan tüm otoyolları ve köprü projelerini kamulaştıracaklarını duyurdu.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU :YİD İLE YAPILAN KÖPRÜ VE OTOYOLLARI İKTİDARA GELDİĞİMİZDE KAMULAŞTIRACAĞIZ!

670 bin nakliyecinin Türkiye'de sektörde hizmet verdiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Otoyollar, köprüler, tüneller yapıyorlar. Niye yaptınız diye hiç sormadım. İhtiyaç varsa yapılır. Ama şu soruyu sordum, ‘bunları kaça yaptınız ve ne kadar garanti verdiniz?’ 

Adı ‘yap, işlet, devret’. Yap, işlet devret ne demektir? Sen yapacaksın, işleteceksin belli bir süre sonra da devlete devredeceksin. Şimdi, yap, işlet üstüne para al, olağanüstü kar ettikten sonra da  devlete ver. Hem balı var, hem kaymağı var" diyerek kendilerinin iktidara gelmesinin ardından bu yolları kamulaştırıcaklarını açıkladı. 

Kılıçdaroğlu "Söyleyeyim sizlerin oylarıyla iktidar olduğumuzda bu yolların tamamını kamulaştıracağız. Öyle uçuk rakamlar olmayacak, soygun düzeni olmayacak. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Yolun kaça yapıldığının maliyetini çıkaracağız, üstüne makul bir kar koyacağız, parasını vereceğiz, yolu alacağız, köprüyü alacağız" diyerek pek çok kişinin yüksek geçiş ücretleri nedeni ile şikayetçi oldukları köprüler için kamulaştırma sözü vermiş oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@