CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması! Meral Akşener Detayı

Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yeni dönemdeki görevine ve kendi cumhurbaşkanlığı adaylığına dair konuştu.

Gündem 02.03.2022 - 12:44 02.03.2022 - 12:45 Mustafa Karagöz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında siyasi gündem hakkında konuştu. Yurtiçi gündem maddeleri ile Millet İttifakı konusunda açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerine ilişkin liderler arasında gerçekleştirilen görüşmeler hakkında konuştu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKANLIK AÇIKLAMASI

CHP Lideri konuşmasının başında kendi cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda konuştu. Bu noktada Millet İttifakında kendi adaylığı için istekli olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakında bu konuya dair bir konuşma olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu adaylık konusunda "Herkes cumhurbaşkanı olmak ister. Ancak henüz adayın kim olacağı liderler arasında konuşulmadı, sadece ilkeler konuşuluyor. Liderler son olarak 'Hangi adayla kesin olarak kazanırız' buna bakacak. Diğer genel başkanlar adına konuşmayayım, benim bakış açım o. Liderler 'Siz olun' derse ben aday olurum." ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerle birlikte Türkiye'nin geleceğinin inşa edileceğini ve bunun hep birlikte olacağını söyledi. 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener hakkında da bir açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın başbakan adayının Meral Akşener olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu programda ayrıca güçlendirilmiş parlamanter sistem vurgusunu yineledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@