CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Çok Sert Kanal İstanbul Açıklaması! Çıkar Projesidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul Projesine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında çok sert ifadelerle eleştirilerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 09.01.2020 - 22:38 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul Projesine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında çok sert ifadelerle eleştirilerde bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu proje için Erdoğan'ın çıkar projesidir, ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündemde yer alan konuları değerlendirmek üzere sozcu.com.trHaber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın sorularına yanıt verdi.Bu kapsamda merak edilen konu başlıkları hakkında görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne değindi. KANAL İSTANBUL ÇIKAR PROJESİDİRCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının başında Türkiye'nin yurtdışı ilişkilerini ele aldı. Libya, Doğu Akdeniz konularını masaya yatıran Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul Projesi üzerinde durdu.Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dair sert ifadeler kullanan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Kanal İstanbul devlet projesi değil Erdoğan’ın çıkar projesidir. Kaldı ki bu projenin yapılacağı da yok. Bu ülkede olan bitenleri örtbas etmek için bunu ortaya attılar." ifadelerini kullandı. CHP İKTİDARA GELDİĞİNDE 1 KURUŞ VERMEMCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında Kanal İstanbul Projesine çılgın proje denildiğine dikkat çekerek CHP'nin iktidara gelmesi durumunda bu proje için kimseye bir kuruş vermem dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Kanal İstanbul açıklaması,"Devleti çılgın insanlar değil, kendi ülkesinin çıkarlarını savunan insanlar yönetir. Çılgın projeymiş, e buyur yap o zaman.Yap-İşlet-Devret ile yapacakmış. Birisi buraya gelip kanal yaparsa, CHP iktidar olduğunda bir kuruş vermem."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@