CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı! Derhal Erken Seçime Gidilmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yönetilemez durumda olduğunu iddia ederek derhal erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Gündem 05.01.2022 - 15:59 05.01.2022 - 15:59 Mustafa Karagöz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. CHP'yi takip eden gazetecilere gündemi değerlendiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ekonomi ve dış ilişkiler başlıklarına da değindi. 

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ekonomiye dair açıklamalarının ardından bir basın mensubunun sorduğu erken seçim sorusuna yanıt verdi. Basın mensubu Kemal Kılıçdaroğlu "Erken seçim çağrınız devam ediyor, iktidarın kendi süresinden kısarak erken seçime gitme ihtimali var mı? sorusunu yöneltti.

CHP Lideri bu soruya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim gitmek zorunda olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Ülkenin yönetilemez bir noktaya geldiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, Hazinenin, vatandaşın, piyasanın durumu malum dedi. Geçen her gün 84 milyon vatandaşın sırtına yeni yükler eklendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu bu durumun nereye kadar gideceğini sordu.

Kılıçdaroğlu açıklamasında "Hazine pek parlak değil, borçlar ödenecek, doların yükselmesi, Türkiye'nin yükümlülüklerini artırdı, 'faizi düşürdük' diye söylediler, Merkez Bankası'nın faiz düşürmesi dışında herhangi bir faiz düşmesi olmadı, tam tersine Hazine'nin borçlanma faizi yükseldi, vatandaşın faizi yükseldi." dedi. Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini ise bu süreç içerisinde Erdoğan'ın yapacağı en güzel şeyin, süratla erken seçime gitmek olduğunu aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@