CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tank Palet Fabrikası Eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank palet Fabrikasının satışına dair süreci eleştirdi ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

Gündem 12.11.2019 - 14:53 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank palet Fabrikasının satışına dair süreci eleştirdi ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının detaylarını haberimizde paylaşıyoruz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ekonomi ve gündem başlıklarını ele aldı. Bu kapsamda gündemi değerlendiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bazı konular hakkında çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaştı. Konuşması sırasında ele aldığı konulardan bazıları için hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları sizlerle. KILIÇDAROĞLU'NDAN TANK PALET FABRİKASI ELEŞTİRİSİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasına dair yapmış olduğu konuşmasında, Sakarya'da bulunan fabrikanın değerinin 20 milyar dolar olduğunu ifade etti. Tank palet fabrikasının Avrupa'nın en önemli tank üretim merkezlerinden birisi olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, bu fabrikanın 25 yıllığına Katar ordusuna verildiğini ifade etti.Konuşmasında ihale sürecine dair de bilgi isteyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu. "İhaleyi ne zaman nerede yaptın? Bunu bilmeye hakkım var. 82 milyonun vergisi var o fabrikada. Nerede ihale yaptın? İhale ilamı nerede yayımlandı? 'Öğrenemezsin' diyorlar. Niçin? Sen kalktın oradaki bütün devlet sırlarını Katar ordusuna verdin. Niye, hangi gerekçeyle veriyorsun? Ben bunu hepimizin adına sormak zorundayım. 20 milyar dolarlık fabrikayı kime peşkeş çektiniz?"Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@