CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Elektrik Şirketlerine Sert Uyarı! Eğer Zam Yaparlarsa..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu elektrik fiyatlarına zam yapılacağına dair bilgiler aldıklarını ifade ederek elektrik şirketlerine çok sert uyarılarda bulundu.

Gündem 02.10.2021 - 17:39 02.10.2021 - 17:39 Mustafa KARAGÖZ

Elektrik fiyatlarına Temmuz ayında zam yapılmış ve fiyatlar yükselmişti. Bu zamların etkisi geçmeden yeni zamların olabileceği iddiaları basında yer almıştı. Elektrik fiyatlarına ilişkin zam iddialarına EPDK'dan resmi açıklama gelmişti. Ancak iddiaların devam ediyor olması üzerine bir açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi'nden geldi. 

CHP'DEN ŞİRKETLERE ELEKTRİK ZAMMI UYARISI

Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, Bolu'nun Abant İlçesinde gerçekleştirildi. Toplantıda yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapsamlı bir değerlendirme konuşması yaptı.

Konuşmasında siyasi başlıklardan ekonomik gündeme kadar birçok konuyu ele alan CHP Lideri Kılıçdaroğlu bir açıklamada elektrik fiyatlarına ilişkin gündemde olan zam iddialarına yaptı. Elektrik fiyatlarına yeni bir zam geleceği iddialarını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu doğrudan şirketlere uyarıda bulundu. 

Elektrik zammı konusunda CHP olarak mücadele vereceklerinin altını çizen CHP Lideri Kılıçdaroğlu zam iddialarına hakkında "Buradan elektrik şirketlerine de iki çift sözüm var. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Eğer zam yaparlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı. Bunun mücadelesini vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu elektrik zammı konusunda yaptığı konuşmasını ise "Zam yapmaya kalkarlarsa yarın iktidar olduğumuzda bunun hesabını kesinlikle soracağız." sözleriyle tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@