CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yükselen Kira Fiyatlarına Sert Tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaz ayları sonunda tavan yapan kira fiyatlarına dair eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlu kira fiyatları için bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Emlak Haberleri 16.09.2021 - 15:38 16.09.2021 - 15:38 Mustafa KARAGÖZ

Kira fiyatları tarihin en üst zirvesine çıkmış durumda. Özellikle üniversite kenti olan iller başta olmak üzere tüm yurt genelinde kira fiyatları çok yükseldi. Bu dönemde kiralık ev arayan aileler, öğrenciler büyük sorun yaşarken konuya dair CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NDAN KİRA TEPKİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gün içerisinde Muhtarlar ve Kanaat Önderleri toplantısına katıldı.

Kırklareli'nde düzenlenen toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu vatandaşların kiralık ev bulma ve tutma konusunda yaşadıkları sorunlara değindi. Kira fiyatlarında yaşanan artışları sert bir dille eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu soruna acil çözüm bulunması gerektiğini söyledi. 

Konuşmasında hükümete üstü kapalı şekilde eleştirede bulunan Kılıçdaroğlu "Ev kiraları aldı başını gidiyor. Kimin derdi bu? Vatandaşın derdi. Şu Türkiye'nin geldiği hale bak." dedi. 

KİRA FİYATLARI 1 YILDA YÜZDE 80'İ AŞAN ORANLARDA ARTTI

Kira fiyatları İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında yükseldi. Bazı kentlerde artışlar yüzde 50 oranlarına ulaşırken kalabalık ve üniversite kenti olarak tanımlanan şehirlerde zamlar yüzde 80'i aştı. 

Öyle ki büyük kentlerde 2+1 şeklinde olan küçük dairelerin aylık kiraları 2.000 TL'yi aşmış durumda. Hem öğrenciler hemde aileler kiralık ev fiyatlarının artışından büyük zarar gördüklerini ifade ediyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@