CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Oğlu Kerem Askere Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programda, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun yarın askere gideceğini açıkladı.

GÜNDEM 12.09.2017 - 15:41 15.07.2021 - 00:22 Emlak 365

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programda, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun yarın askere gideceğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında yapmış olduğu açıklamalar ile dikkatleri üzerine topladı.

Meral Akşener'in yeni kuracağı partiye ilişkin açıklamalarda da bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, diğer partilere saygı gösterildiği gibi yeni kurulan partiye de saygı duyulacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun Oğlu Yarın Askere Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmalarında, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun yarın askere gideceğini de dile getirdi.

Oğlunun yarın askere başlayacağını belirten Kılıçdaroğlu; “Çocuğuma bedelli askerlik yaptırabilirdim. Ama siyaset yapan biri olarak vatandaş nasıl askerlik yapıyorsa öyle yapması gerektiğini söyledim. O da yarın Sivas'a gidecek ve askerlik yapmaya başlayacak" açıklamasını yaptı.

Meral Akşener’in kuracağı yeni parti ile ilgili şu sözlere yer verdi:

“Meral hanım siyasette uzun yıllar hizmet vermiş birisi. Diğer siyasi partilerine ne kadar saygı gösteriyorsak ona da saygı göstereceğiz. FETÖ’cüyü sağda solda aramalarına gerek yok ki, kendileri FETÖ’cü zaten. Aynı menzile yürüyenler kimdi. Sırtı kalın olanlar, iktidara yakın olanlar dışarıda. Gariban olanların tamamı içeride.”

‘4 Yıl İçinde Çözemezsem Siyaseti Bırakacağım’

15 yıldır çalışmaların olduğunu fakat terörün önüne geçilemediğini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, 4 yıl içinde terör sorununu çözüme ulaştıracağını ve çözemezse siyaseti bırakacağını dile getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuyla ilgili; “Önce zemin. Nerede çözülecek bu? Meclis’te. Milli irade orada. Birlikte çözeceğiz. Kapalı kapılar ardında olmaz. 15 yılda çözemediler, hala koşturuyorlar. Ben net söylüyorum. 4 yıl içinde çözemezsem siyaseti bırakacağım. Terör olayını bitireceğim. Yurt sorununu 1 yıl içinde çözemezsem siyaseti bırakacağım.

Şu ortamı Türkiye’de yakaladık. Bir araya gelelim, farklı görüşlerde olabiliriz ama oturup konuşalım. Eğitim Çalıştayı’nda da çok güzel sonuçlar çıktı. Bütün bunların hepsinden yararlanacağız. Okullar bir partiye militan yetiştirmek için eğitim vermez. Eğitimin gerekçesi çağdaş uygarlığı aşacak eğitim vermektir. Bilinçli yapılıyor. Vatandaşın aydınlanmasını istemiyorlar” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@