CHP Milletvekili Tanal: İktidar Erken Seçim Hazırlıklarına Başladı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile AK Parti'nin erken seçim için çalışmalara başladığını iddia etti.

GÜNDEM 25.12.2019 - 11:15 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile AK Parti'nin erken seçim için çalışmalara başladığını iddia etti.

Bir dönem siyaset gündeminin en çok konuşulan konu başlığı haline gelen erken seçim yeniden gündemde geldi. ERKEN SEÇİM İDDİALARI YENİDEN GÜNDEMDECumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve diğer partilere mensup bazı siyasetçiler tarafından Ekim, Kasım döneminde erken seçim olacağına dair iddialar sıkça gündeme getirilmişti. Erken seçim konusunun gündemde ve basında oldukça sık bir şekilde yer almasıyla birlikte AK Parti ve MHP'den açıklamalar gelmişti. AK Parti kanadından yapılan açıklamalarda erken seçim konusunda bir çalışma olmadığı ve seçimlerin olması gereken tarihte 2023'te yapılacağı bildirilmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli'de o dönem erken seçim tartışmalarına çok sert açıklamada bulunmuş ve erken seçim olmayacağını ifade etmişti. CHP'DEN YENİ BİR ERKEN SEÇİM İDDİASICumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal erken seçim iddialarına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile Mahmut Tanal, hükümetin bir çalışma içinde olduğunu iddia etti. 

CHP İstanbul Millietvekili Mahmut Tanal, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ne demiştik; "51. Muhtarlar Toplantısı erken seçimin habercisi olur." Erdoğan, muhtarları 1 Ocak'ta Saray'da topluyor. Yandaş Sabah gazetesi duyurdu. İktidar, erken seçim hazırlıklarına başladı." ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@