CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı İstifa Ederek MHP'ye Geçti! Mehmet Samet Balgız Kimdir, Neden İstifa Etti?

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı partisinden istifa etti ve MHP'ye katıldı. Mehmet Samet Balgız kimdir, CHP'den neden istifa etti? Haberimizde.

Gündem 28.05.2022 - 15:56 28.05.2022 - 15:56 Gülşah Konuk Akın

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı Mehmet Samet Balgız, partisinden istifa etti ve MHP'ye katıldı. Konuya ilişkin MHP İl Başkanlığı'ndan açıklama yapılarak İş Başkanı Namık Öz tarafından Balgız'ın partiye üyelik işlemlerinin yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Neden istifa ettiği merak konusu olan Balgız, istifa nedenini de kendisi açıkladı. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin izinde olarak MHP teşkilatına katılmaktan onur duyduğunu da aynı açıklamasında dile getirdi. MHP Yalova İl Başkanlığı'ndan da Mehmet Samet Balgız'ın MHP'ye katılmasına ilişkin açıklama yapıldı. 

MEHMET SAMET BALGIZ NEDEN İSTİFA ETTİ?

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı Mehmet Samet Balgız'ın istifasının açıklanmasının ardından neden istifa ettiği araştırılmaya başlandı. Bu konuda da açıklamayı kendisi yaptı. CHP'nin kuruluş felsefesinden tamamen uzaklaşarak Atatürk'ün çizgisinden çıktığını görev süresi boyunca fark ettiğini söyleyen Balgız: "CHP'nin, kuruluş felsefesinden tamamen uzaklaşarak Atatürk'ün çizgisinden çıktığını görevim süresince yakından müşahede ettim ve bu nedenle istifa kararı aldım. Devletimizin bekasını her durumda savunan, Atatürk'ün yolundan ayrılmayan, 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen vatan sevdalısı MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin izinde olarak MHP teşkilatına katılmaktan büyük onur duymaktayım." ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Namız Öz, parti üyeliğinin hem Balgız'a hem de MHP'ye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@