CHP'de Mevzu Bitti Zaten Dedi Cumhurbaşkanı Adayını TV Programında Açıkladı

Cumhuriyet Halk Parti'nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin Eren Erdem açıklamalarda bulundu. Erdem bir sonraki seçimlerde Kemal Kılıçdaroğu'nun aday olacağını duyurdu.

Gündem 07.01.2022 - 10:52 07.01.2022 - 10:52 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakının adayının kim olacağına ilişkin iddialar gün geçtikçe artıyor. Adaylık için Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu gibi isimlerin adı sıkça konuşulurken bir değerlendirme de CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem'den geldi. 

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem katıldığı bir programda CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı'nın kim olacağına ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi. Konuşmasında CHP'nin doğal adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Bir değişikli olmazsa Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı olarak seçimlere katılacağını söyledi. Eren Erdem açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

"CHP'de mevzu bitti zaten. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin doğal adayıdır. Genel başkanımız bir fikir değiştirmezse, kaldı ki biz değiştirmemesinden yanayız, Kılıçdaroğlu CHP'nin adayıdır. Adayı kim belirler, grup belirler, parti meclisi demiyor, konu kapanmış zaten"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamasında adaylık konusunda düşüncelerini aktarmıştı. 

Kendisine sorulan aday olacak mısınız? sorusunu yanıt veren CHP Lideri ittifakın kabul etmesi durumunda cumhrubaşkanı adayı olmaktan onur duyarım dedi. Bu konunun ittifakta hiç konuşulmadığını ifade eden CHP Lideri "Bireysel olarak karar vermek doğru değil. İttifakın kendi içindeki özel görüşmeleri kamuoyu ile paylaşmak kolay değil. Akşener, başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır." demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@