CHP'den Çok Sert Kanal İstanbul Açıklaması: Talan İstanbul'a Tek Kuruş Koklatmayacağız!

Son dönemde müsilaj sorunu ile gündeme gelen Marmara Denizi hakkında gelişmeler yakından takip edilirken CHP'den Kanal İstanbul projesi hakkında yeni açıklama geldi. CHP Trakya Bölge Toplantısı açılışında söz alan Parti Sözcüsü Faik Öztrak Kanal İstanbul projesinin Marmara Denizini bitireceğini iddia ederek projeye parti olarak tek kuruş dahi ödemeyeceklerini dile getirdi.

EMLAK HABERLERİ 12.06.2021 - 08:22 12.06.2021 - 08:22

CHP ile AK Parti arasında yaşanan gerilimlere bir yenisi daha eklendi. Marmara Denizi'ni saran deniz salyası ya da bilinen diğer ismi ile müsilaj sorunu iki partiyi bir kere daha karşı karşıya getirdi. Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçiminin ardından gerçekleştirilen "Silahtarağa Biyolojik Arıtma Tesisi Temel Atmama Töreni" hatırlatmasına CHP'den sert yanıt geldi. 

FAİK ÖZTRAK: KANAL İSTANBUL PROJESİ TRAKYA'YI ANADOLU'DAN AYIRMA PROJESİDİR!

Partisinin Trakya Bölge Toplantısı açılış töreninde konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları eleştirerek belediye başkanlarının da toplantıya katıldığını belirterek Ergene'yi CHP'li belediyelerin kirlettiği iddialarına sert çıkarak "şaka gibi" değerlendirmesinde bulundu.

Öztrak yapılan arıtma tesislerinin paralarının CHP'li belediyeler tarafından ödendiğini iddia ederek Kanal İstanbul projesini de sert bir şekilde eleştirdi. Öztrak "Trakya’yı Anadolu’dan ayırma, emperyalistlerin emellerine peşkeş çekme, Marmara Denizi’ni bitirme projesi olan Talan İstanbul’a, tek kuruş dahi koklatmayacağız. Biz hazırız örgütlerimiz, Genel Başkanımız milletimiz hazır" diyerek bir kere daha erken seçim çağrısında bulundu.

KANAL İSTANBUL PROJESİNDE İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK, SON DURUM NE, TEMAL ATMA TÖRENİ HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Muhalefetin tüm gücü ile karşı çıktığı projede yapılan son açıklama ile projenin temel atma töreninin 26 Haziran 2021 tarihinde atılacağı ilan edilmişti. Projede ilk olarak yapılacak olan 6 köprü için temel atma törenleri yapılacak, köprüler kademeli olarak tamamlanarak kanalın kazı ve inşaat çalışmalarına geçilecek. Yine Kanal etrafından kurulacak olan yeni şehir için de konut projelerinin inşaatları başlanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@