CHP'den Kanal İstanbul Açıklaması! İktidara Geldiğimizde O Müteahhitlerin Parasını Ödemeyiz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kanal İstanbul Projesine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özgür Özel açıklamalarında orada bu hafriyatı yapıp Trakya'yı iki parçaya bölenleri, bunun için para isteyenleri unutmayız, ifadelerini kullandı.

EMLAK HABERLERİ 24.12.2019 - 15:36 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kanal İstanbul Projesine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özgür Özel açıklamalarında orada bu hafriyatı yapıp Trakya'yı iki parçaya bölenleri, bunun için para isteyenleri unutmayız, ifadelerini kullandı.

Gün içerisinde Çevre Bakanı Murat Kurum ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu Kanal İstanbul açıklamlarına Cumhuriyet Halk Partisi'nden yanıt geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kanal İstanbul Projesine ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. CHP'DEN ÇOK SERT KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASICHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Manisa İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada gündemde ilişkin açıklamalarda bulunan Özgür Özel son dönemlerde siyaset gündeminin en hareketli konu başlığı Kanal İstanbul konusunda açıklamalarda bulundu. Bu konuda halkın bu projeye olan desteğini çektiğini iddia eden Özgür Özel, ayırca İstanbul'un seçilmişlerinin de Kanal İstanbul Projesini istemediğini söyledi. Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği'nin Kanal İstanbul Projesi için bir komisyon oluşturduğunu ifade eden Özgür Özel, o komisyonun kazılacak alanlara dair endişesini aktardı. Komisyonun '20 bin futbol sahası kadar yer kazılacağını ve bu kazı alanının 3'te 1'inin kayın ve meşe ormanı olduğunu ifade ettiğini belirten Özgür Özel ayrıca İstanbul'un yüzde 29'un suyunu veren Sazlıdere Barajı ve akan bütün derelerin ortadan kalkacağını söyledi. İKTİDARA GELDİĞİMİZDE MÜTEAHHİTLERİN PARASINI ÖDEMEYİZAçıklamasının devamında bölgedeki deprem riski ve oluşacak nüfusa ilişkin açıklamalarda bulunan Özgür Özel şu ifadelere yer verdi."İktidara geldiğimizde İstanbul'un bağrına bu hançeri saplayanları, orada bu hafriyatı yapıp Trakya'yı iki parçaya bölenleri, bunun için para isteyenleri unutmayız, bu müteahhitlerin de parasını ödemeyiz diye uyardık. 'Devlette devamlılık esastır' diyorlar ama kalkınmada, hukuk devletinde, dış politikada, sosyal devlette devamlılık esastır. Rüşvette, yolsuzlukta, liyakatsizlikte, peşkeş çekmekte, ulusal çıkarların zedelenmesinde devlette devamlılık olmaz."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@