CHP'den Kanal İstanbul çıkışı! Balon patladı proje iptal edildi iddiası

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat gün içerisinde yapmış olduğu paylaşımlar ile Kanal İstanbul Projesinin hükümet tarafından iptal edildiğini öne sürdü.

Emlak Haberleri 30.05.2022 - 16:33 30.05.2022 - 16:34 Mustafa Karagöz

Kısa süre önce hükümet kanadından gelen Kanal İstanbul açıklamalarında projelere ilişkin çalışmaların devam ettiği vurgulanmıştı. Yapılan açıklamalarda bazı ihale süreçleri hakkında bilgilendirme yapılırken Kanal İstanbul için yeni bazı iddialar gündeme taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat'ın dile getirdiği iddialarda projenin iptal olduğu iddia edildi ve o bölgeden arsa arazi yatırımı yapanlara uyarılarda bulunuldu. 

CHP'Lİ MİLLETVEKİLDEN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat kişisel Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında ilk olarak "Kanal İstanbul'a güvenenler yaya kaldı" ifadelerini kullandı. Projeye ilişkin hükümete eleştirilerde bulunan Karabat Kanal İstanbul'da geri adım atıldığını, tapu sahiplerinin AK Partili yöneticilere ulaşmaya çalıştığını iddia etti. 

Kanal İstanbul Projesi çevresinde büyük bir arsa rantı olduğunu iddia eden CHP'li Vekil paylaşımlarının devamında "2) Tam 11 yıldır AKP, Kanal İstanbul’u yapacağını söyleyip büyük bir arsa rantına girişti. İki defa plan değişti. Sadece Sazlıdere Köprüsü’nün temeli atıldı ama o da otoyol projesinin devamı. Ortada büyük bir Kanal İstanbul balonu var!" ifadelerini kullandı. 

Kanal İstanbul Projesi çevresinde 130 bin kişinin tapusunun olduğunu söyleyen Karabat, orada tapusu olanlara önerisinin çiftçiliği öğrenmeleri olduğunu söyledi. 

Bu noktada hükümete de eleştirilerde bulunan ve iddialarına devam eden Karabat paylaşımlarında "AKP Hükümeti 2011 yılından bu yana bir yalan projenin peşinde ülkenin enerjisini heba ediyor. Sanayiye, üretime, tarıma aktarılması gereken milyarlarca liralık finansman kaynağı, Kanal İstanbul arsalarına boşu boşuna yatırıldı." dedi. Karabat son olarak AK Parti'nin projeden vazgeçtiğini açıklaması gerektiğini söyledi. 

İşte O Paylaşımlar

chp kanal istanbul 1

chp kanal istanbul 2

chp kanal istanbul 3

Gelişmelerden Haberdar Olun

@