CHP'den Trump Erdoğan Görüşmesine İlk Değerlendirme Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Donald Trump'ın yapmış oldukları ikili görüşmeler ve heyetler arası görüşmelere ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nden ilk yorum geldi.

Gündem 14.11.2019 - 17:59 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Donald Trump'ın yapmış oldukları ikili görüşmeler ve heyetler arası görüşmelere ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nden ilk yorum geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ABD ile olan ilişkilerini ele almak ve yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması adına ABD Başkanı Donald Trump ile biraraya geldi.Bu kapsamda önemli konular hakkında uzlaşı mesajı verilirken yaşanan sorunların çözümü için görüşmelerin sürmesi kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Donald Trump'ın görüşmesine dair detaylar ise Cumhuriyet Halk Partisi tarafından değerlendirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın görüşmeye dair açıklamaları. ÇOK SAYIDA SORUN HALA ÇÖZÜLEMEMİŞTİRCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump arasında yapılan görüşmelerin tam bir netice ile sonuçlanmadığını ifade etti. Halen çok sayıda konuda sorun olduğunu ifade eden CHP Sözcüsü Öztrak şu ifadeleri kullandı. "Trump ve Erdoğan'ın görüşmesinden, iki ülke arasındaki sorunların çözümüne yönelik somut bir sonuç çıkmamıştır. Trump ve Erdoğan'ın görüşmesi hiçbir konuda anlaşmayan ama birbirinden de kopamayan iki ismin toplantısı görünümünde geçmiştir. İkili ilişkileri tıkayan ve milletimizin geleceğini ilgilendiren pek çok sorun halen ortada durmaktadır."CHP Sözcüsü Faik öztrak konuşmasında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesinde yapmış olduğu, bu görüşmenin faydalı olmayacağı yönünde ki değerlendirmelerini de hatırlattı.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@