CHP'li Belediyenin Ardından AK Partili Belediyeden de Mültecilere Ücretsiz Otobüs

Türkiye'de bulunan Suriyeli göçmenlerin sınır geçişlerinden izin verileceğinin açıklanmasının ardından bazı belediyeler mültecilere ücretsiz otobüs desteği sağlamıştı.

GÜNDEM 02.03.2020 - 22:21 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye'de bulunan Suriyeli göçmenlerin sınır geçişlerinden izin verileceğinin açıklanmasının ardından bazı belediyeler mültecilere ücretsiz otobüs desteği sağlamıştı. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partili bir belediye tarafından sağlanan bu destek şimdi de bir AK Partili belediye başkanlığınca sağlanacak.

Türkiye kısa süre önce atmış olduğu adım ile mültecilerin Avrupa'ya geçişlerine engel olmayacağını duyurdu.Bu kapsamda sınır kapılarında Türkiye tarafından bri engelle karşılaşmayan mülteciler Yunanistan ve Bulgaristan'a ulaşmayı ardından ise Avrupa içlerine ilerlemeyi amaçlıyorlar. Bu çerçevede ise bazı belediye başkanlıkları mültecilere bazı destekler sağlıyolar.MÜLTECİLERE ÜCRETSİZ OTOBÜS DESTEĞİSuriyeli mültecilerin sınır kapılarına ulaşabilmeleri adına ilk ücretsiz taşıma duyurusu CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özkan tarafından yapılmıştı. Tanju Özkan sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile mültecilere ücretsiz otobüs desteği sağlanacağını açıklamıştı.Bu açıklamaya bir benzer açıklama ise Kayseri'den geldi. AK Parti bünyesinde olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin twitter hesabı üzerinden mültecilere yönelik şu duyuru yapıldı. “Kayseri Büyükşehir Belediyemize bağlı ulaşım ekiplerince şehrimizde bulunan ve Avrupa'ya geçmek isteyen düzensiz göçmenleri sınır kapılarına ulaştırmak amacıyla ücretsiz taşıma hizmeti sağlanacaktır. Hareket saatleri gelen taleplere göre oluşturulacaktır. Müracaat: ALO 153 Çağrı Merkezi”

Bu açıklamaya benzer bir açıklama yine Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'dan geldi. Mustafa Yalçın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında sınır kapılarına ulaşmak isteyen mültecilere ücretsiz otobüs sağlanacağını bildirdi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@