CHP'li Sezgin Tanrıkulu Hakkında Neden Soruşturma Açıldı, Tanrıkulu Suriye Operasyonu Paylaşımı Twitter!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yapılan paylaşım hakkında resen soruşturma başlattı.

Gündem 14.10.2019 - 15:22 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yapılan paylaşım hakkında resen soruşturma başlattı. Peki, Sezgin Tanrıkulu Twitter paylaşımı olarak ne yaptı, ne söyledi, hakkında neden soruşturma başlatıldı?Sezgin Tanrıkulu Hakkında Soruşturma Başlatıldı!Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan kamuoyu duyurusu ile "CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun 12 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen 'Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır' şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır" denilerek söz konusu karar duyuruldu. Sezgin Tanrukulu Ne Söyledi?Suriye’ye gül dağıtmaya gitmiyorsunuz; Bunun adı savaş değil de nedir?

Kuzey Doğru Suriye’ye yapılan askeri müdahale... Rojova dememişler, savaş dememişler ancak buna bile tahammül edemiyorlar.

Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır. 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@