Çift Katlı 3+1 Ve 4+1 Rüya Gibi Prefabrik Evler İçin Kampanyalı Fiyatlar!

Prefabrik ev yaptırmak için uygun arazisi olanlar fiyat araştırması yapıyorlar. Peki şu anda iki katlı villa tipi prefabrik evler kaç TL'ye yaptırılabilir. Ucuz fiyata prefabrik ev nasıl alınır?

Emlak Haberleri 08.04.2022 - 01:29 08.04.2022 - 01:29 Engin Uzunoğlu

Prefabrik ev yaptırmak için uygun bir araziye sahip olanlar ev yaptırmak için fiyat araştırmalarını sürdürüyorlar. Prefabrik ev yaptırmanın son yıllarda bir ev inşa modeli haline gelmesinin ardından bu alandaki sorgulamalar sıklaştı. Prefabrik ev yaptırmak isteyenler ne kadar maliyeti göze almak zorundalar? Prefabrik ev yaptırmak yüksek maliyetli bir iş mi? Ucuz fiyata prefabrik ev yaptırma imkanı var mı?

PREFBRİK EV YAPTIRMAK PAHALI MI?

Son dönemlerde inşaat maliyetlerinde çok ciddi artışlar meydana geliyor. Bundan dolayı ev yaptırmanın maliyetleri de yükseliyor. Ancak betonarme evler için geçerli olan bu maliyetler prefabrik evler için pek geçerli olmuyor. Elbette son dönemlerdeki zamlardan prefabrik evler de nasibini alıyorlar. Yine de betonarme evlere göre çok daha ucuza prefabrik ev yaptırılabiliyor. 

Prefabrik ev yaptırmak için fiyat araştırması yapanlar yüksek fiyatlarla da karşılaşabiliyorlar. Hatta bazı evlerin fiyatları 1 Milyon TL'nin dahi üzerine çıkabiliyor. Lakin o evler oldukça gelişmiş niteliklere sahip oluyorlar. Olabilecek en kaliteli malzemelerden üretilen bu prefabrik evler betonarme bir villayı aratmıyor. Bundan dolayı da maliyet yükselebiliyor. Lakin daha mütevazi projelerde ucuz fiyatla prefabrik ev yaptırma imkanı da bulunuyor. 

PREFABRİKE V YAPTIRMAK İÇİN UYGUN ARAZİ NASIL OLMALI?

Bir prefabrik ev yaptırmak için uygun arazinin nasıl olabileceği de merak ediliyor. Bu konuda herhangi bir kısıtlanma pek bulunmuyor. Prefabrik evler düz bir zemine kurulabiliyorlar. Ancak konunun imar boyutu da belirleyici oluyor. Eğer arazinin imar konusunda kısıtlaması varsa oraya prefabrik ev yaptırmak kaçak yapı kategorisinde değerlendirmeye neden olabilir. Bundan dolayı da gerekli imar izinlerinin alınması gerekiyor. İmara uygun tüm araziler üzerinde prefabrik ev yaptırma imkanı bulunuyor.

ÇİFT KATLI PREFABRİK EVLER KAÇ TL?

çift katlı prefabrik evler

Çift katlı prefabrik evler kompleks projeler oldukları için biraz daha fazla fiyata sahip olabiliyorlar. Şu anda satışta olan projelere göre 149 metrekare 4+1 prefabrik ev 594 Bin TL'ye, 142 metrekare 4+1 prefabrik ev 567 Bin TL'ye, 134 metrekare 3+1 prefabrik ev 535 Bin TL'ye, 131 metrekare 3+1 prefabrik ev 524 Bin TL'ye anahtar teslim yaptırılabiliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@