Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Bizzat Kendi Açıkladı, Tosuncuk'un Mal Varlığı Dudak Uçuklattı!

Çiftlik Bank'ın kurucusu ve Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın ile ağabeyi olan Fatih Aydın hakkında açılan 3 farklı davada yeni duruşmalar görüldü. Mehmet Aydın'ın malvarlığı dudak uçuklattı.

Emlak Magazin 19.01.2022 - 14:34 19.01.2022 - 14:38 Gülcan Özer

Kurmuş olduğu Çiftlik Bank sistemi ile 4 bin 449 kişiyi mağdur ettikleri gerekçesiyle haklarında 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme', 'Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık' ve 'Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık' iddiaları ile dava açılan Mehmet Aydın ile ağabeyi Fatih Aydın'ın yeni duruşmaları yapıldı. 

Şikayetçi olan kişiler tarafından haklarında 3 ayrı dava açılan ve 83 bin 446 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın mal varlığı ağızları açık bıraktı. İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada bugün peş peşe 3 duruşma gerçekleştirildi. Görülen ilk duruşmada Mehmet Aydın'ın avukatı mal varlığının satılarak mağdurlara ödeme yapılacağını açıkladı. 

ÇİFTLİK BANK MAĞDURLARINA MÜJDE GELDİ: MEHMET AYDIN'IN AVUKATI MAL VARLIĞININ SATILARAK BORÇLARI ÖDEYECEKLERİNİ AÇIKLADI! 

Duruşmada sanık Mehmet Aydın'ın savunmasını üstlenen avukatı mal varlığındaki tedbirlerin kaldırılmasını istedi. Mehmet Aydın'a ait olan mal varlığının satılarak mağduriyetlerin giderilebileceği belirtilirken alınan tedbir kararlarının OHAL dönemindeki duruma göre verildiği belirtildi. 

tosuncuk mehmet aydın malvarlığı

Verilen karar nedeni ile Mehmet Aydın'ın hiçbir bankadan hesap açamadığını belirten avukatının talebine rağmen mahkeme sanıkların yurt dışına kaçma ihtimallerinin bulunması nedeni ile tutukluluk hallerinin ve malları üzerinde el koymanın devam etmesine hükmetti.

tosuncuk mehmet aydın-1

ÇİFTLİK BANK KURUCUSU TOSUNCUK AÇIKLADI: BREZİLYA VE URUGUAY'DA KAÇ LİRA MAL VARLIĞI VAR?

Görülen duruşmada hakimin yurt dışındaki mal varlığını sorması üzerine Tosuncuk Mehmet Aydın "4 yıl önce 34 milyon mal varlığım vardı. Burada beraat edersem oradaki mal varlığımı da alacağım. Uruguay bana dolandırıcı ve kara para olarak bakıyor" diyerek toplam parasını açıkladı. Mehmet Aydın el konulan toplam malvarlığı rakamının da hesaplanmasını istediğini belirterek kendi hesaplarına göre 200 milyon liranın üzerinde mal varlığının bulunduğu, bu para ile tüm mağdurlara ödeme yapabileceğini söyledi.

Davada konuşan Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın ise olaylarla bir ilgisi olmadığını, kendisinin de asgari ücretle şirket çalışanı olduğunu belirterek üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme tanıklarının tutukluluk hallerinin devam etmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@