Çiftlikbank Kurucusu Mehmet Aydın Açıklama Sonrası Brezilya'da Teslim Oldu!

Milyonlarca liralık vurgun yaptıktan sonra yurt dışına kaçan ve yurt dışındaki lüks yaşantısı ile sık sık haberlere konu olan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Brezilya'da teslim oldu. Dün yayımlamış olduğu video ile açıklama yapan Aydın teslim olacağını duyurmuştu.

GÜNDEM 01.07.2021 - 10:50 01.07.2021 - 10:50 Emlak 365

Türkiye'nin en büyük vurgunlarından birine imza atan ve adını Tosuncuk olarak duyuran Mehmet Aydın dün Sözcü Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunarak Türk adaletine teslim olacağını duyurmuştu. Kamuyounda adını Tosuncuk olarak duyuran Aydın hazırlamış olduğu bir metni kameraya okumuş, kendisinin de mağdur edildiğini savunmuştu. 

ÇİFTLİK BANK TOSUNCUK MEHMEK AYDIN: BENDE MAĞDURUM!

Mehmet Aydın yapmış olduğu açıklamasında Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidi olduğunu belirterek bu platformu kuruş amacını oyun oynayan insanların hem oyun oynamaları hem de şirketin reklam harcaması için ayırdığı para üzerinden ek gelir kazanmaları olduğunu gösterdi. Aydın "Kurmuş olduğumuz bu platform kısa sürede sizler tarafından çok sevildi ve büyük ilgi gördü. 

Bizde bu ilgi üzerine sizden aldığımız güçlerle Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler verdik ve et, süt, yumurta ve bal tesisleri yatırımları yaptı. Ancak gelinen son noktada kurmuş olduğumuz şirketin çok kısa sürede çok büyük bir şekilde büyümesi etrafımdaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmeye çalışmalarını ne yazık ki şirketin büyüklüğü nedeni ile bende mağdur oldum. 

Yurt dışında bulunduğum sürece bu mağduriyetlerin giderilmesi amacı ile çok mücadele ettim ancak hakkımda verilen yakalama, soruşturma ve kovuşturma kararları nedeni ile bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu kanıtlamak adına kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına olan güvenim tamdır ve gerçeğin ortaya çıkarılacağına inanıyorum" dedi. 

Dün gece bu açıklamayı yapan Mehmet Aydın bugün ise Brezilya'da teslim oldu. Sosyal medya da gündem olan teslim olma haberi sonrasında pek çok kullanıcı Aydın'ın paraları bitirdikten sonra mecbur kaldığı için teslim olduğu, Brezilya'da hapiste kalmamak adına Türkiye'ye geri dönmek istediğini savunarak teslim alınmamasını talep etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@