Ciğerimiz Yandı, Bir Günde 27 Orman Yangını Yaşandı!

Türkiye'nin ciğerleri doğal zenginliklerimiz ormanlarımız ne yazık ki yangınlara teslim oldu. Dün aynı gün içerisinde 27 farklı orman yangını ile binlerce ağaç kül oldu.

EMLAK HABERLERİ 13.08.2019 - 10:50 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye'nin ciğerleri doğal zenginliklerimiz ormanlarımız ne yazık ki yangınlara teslim oldu. Dün aynı gün içerisinde 27 farklı orman yangını ile binlerce ağaç kül oldu.

Türkiye hava sıcaklıklarının artması ile yeniden artış göstermeye başlayan orman yangınları ile mücadeleye devam ediyor. Yangınların yüzde 95'i insan kaynaklı olarak çıkarken vatandaşlara konu hakkında daha duyarlı ve dikkatli olmaları yönünde uyarılar yapılıyor. 27 Farklı Noktada Orman Yangını Yaşandı! Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür "Türkiye genelinde dün orman ve zirai tarım alanlarında 27 yangın çıktı. Ekiplerimiz yangınlara anında müdahale etti. Şu an itibariyle Kütahya'daki yangın hariç tamamı kontrol altında" dedi.Özgür'ün açıklama yapmasının ardından kısa süre sonra yeni bir açıklama geldi ve Kütahya'da ki orman yangının da ekiplerin öz verili çalışmaları ile kontrol altına alındığı duyuruldu. Yangınlar söndürüldü ancak binlerce ağaç ne yazık ki yanarak kül oldu! Ekipler Görevinin Başında! Kurban Bayramı nedeni ile resmi tatil olmasına rağmen tüm ekiplerin görevlerinin başında olduğunu belirten Özgür "Sıcaklıkların yüksek olması ve rüzgarın etkisiyle 15'i ormanlık alanda, 12'si de tarım alanında olmak üzere 27 yangın çıktı.Türkiye çapında ekiplerimiz yangınlara anında müdahale etti. Şu an itibariyle Kütahya'daki yangın hariç tamamı kontrol altında. Kütahya'daki yangının kontrol altına alınabilmesi için de ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerimizin de çalışmalara katılmasıyla Kütahya'daki yangını da inşallah söndürmüş olacağız" dedi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@