Çıktığı Gibi İniyor! Araç Sahipleri Dikkat Benzin ve Motorine Dev İndirim

Araç sahiplerine bu defa müjdeli haber geliyor. Küresel piyasalarda brent petrol fiyatlarının çok sert düşmesi nedeniyle benzin ve motorin ürünlerinde hafta başında indirim bekleniyor.

Gündem 27.11.2021 - 16:55 27.11.2021 - 16:56 Mustafa Karagöz

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına çok sert zamlar gelmişti. Dolar kurunun TL karşısında çok sert bir şekilde yükselmesi ile oluşan zamlar sonrasında LPG fiyatları 8 TL benzin fiyatları ise 10 TL bandına tırmanmıştı. 

Akaryakıt ürünlerinde yeni zamların gelebileceği endişesi taşıyan vatandaşlara ise müjdeli haber geldi. Eğer çok büyük bir sürpriz olmazsa hafta başından itibaren akarykıt fiyatlarına indirim geliyor. 

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM GELİYOR

Dolar kuru ile yükselen akaryakıt fiyatlarının brent petrol fiyatlarında oluşan sert değer kaybı ile düşmesi bekleniyor. 

Dünyada salgına dair yeni varyantların ortaya çıkması kış mevsimi kapsamında başta Avrupa olmak üzere çok sayıda ülkede rekor vaka haberleri gelmesi endişeleri artırdı. Endişelerin artmasıyla birlikte 83 dolar seviyesinde yer alan brent petrol fiyatları değer kaybı yaşadı. Son düşüş ile birlikte brent petrol varil fiyatı 72 dolar seviyesine indi. 

Brent petrol fiyatlarında oluşan bu değerin ardından Ekonomist Oğuz Demir bir açıklamada bulundu. Kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Demir, petrol fiyatlarında yaşanan değer kaybına vurgu yaptı.

Benzine 1 TL İndirim Gelebilir

Akaryakıt fiyatlarında düşme beklentisi oluştuğunu ifade eden Ekonomist Oğuz Demir "Petrol fiyatları varyant endişesi ile sert geriledi. Hep kara haber vermeyeyim değil mi? Eğer pazartesi petrol fiyatlarında bir sıçrama olmazsa Salı gecesi benzin ve motorine 70 kuruş - 1,10 tl arası indirim gelebilir." açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@