Cildiniz Kışa Hazır Mı?

Değişen hava koşulları ciltte de bir takım sorunlara yer açıyor. Rüzgarlı havalar, klima ve kaloriferler cildi epey yıpratıyor ve yoruyor. Her mevsim özenle bakımının yapıldığı cilde, kış aylarında ekstra ilgi gösterilmesinde yarar olacaktır. Kış mevsiminde cilt daha fazla kurumaya mahkum kalır, nem kaybını da oldukça fazla yaşar. Bu durumda zaman zaman renk değişimleri, kaşınma kızarma, pul pul dökülme ve çatlaklara sebebiyet verir. Bu nedenlerden ötürü cilde ihtiyacı olan nemi ve bakımı vermek sağlıklı olacaktır. Cildin Önemi...

Değişen hava koşulları ciltte de bir takım sorunlara yer açıyor. Rüzgarlı havalar, klima ve kaloriferler cildi epey yıpratıyor ve yoruyor. Her mevsim özenle bakımının yapıldığı cilde, kış aylarında ekstra ilgi gösterilmesinde yarar olacaktır. Kış mevsiminde cilt daha fazla kurumaya mahkum kalır, nem kaybını da oldukça fazla yaşar. Bu durumda zaman zaman renk değişimleri, kaşınma kızarma, pul pul dökülme ve çatlaklara sebebiyet verir. Bu nedenlerden ötürü cilde ihtiyacı olan nemi ve bakımı vermek sağlıklı olacaktır.

Cildin Önemi

Ciltte oluşan sorunlar kişinin tamamen kötü bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Gerekli bakımlar yapıldığı takdir de cilt çok daha fazla sağlıklı bir görünüme kovuşacaktır. Nemli cilt bakımını düzenli yaptığınız zaman cildinizde güzel ir yumuşaklık ve doğal bir parlaklık görecekseniz. Yıpranmış cilt kişiyi daha yorgun ve bitkin gösterir. Cildinize ne kadar çok değer verirseniz o kadar canlı, pürüzsüz ve sağlıklı görüneceksiniz.

Cilt Bakımı

Kış aylarında cilt bakımı seçenekleri oldukça geniştir. Kimyasal yardımların yanı sıra bakımınızı tamamen doğal ürünlerle de gerçekleştirebilirsiniz.

1) Cilt bakımında ki en büyük yardımcınız tabi ki su! Cildinize bol su takviyesi yapmaktan çekinmeyin.

2) Yağlar, kremler uzun vadede işinizi görebilir fakat anti alerjik olması dikkat etmeniz hususlar arasındadır.

3) Gliserin, vazelin gibi ürünler her duş sonrası muhakkak kullanılmalı.

4) Alkol içermeyen toniklerden yardım alın. İçinde alkol olmamasına mutlaka dikkat edin.

5) Ayda bir kez profesyonel cilt yardımı almaya çalışın. Cildinizin ihtiyacını, izleyeceğiniz yolu daha iyi anlar ve doğru adım atarsınız.

6) Jojoba yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal ürünlerin yardımından geri kalmayın.

7) Yüzünüzde veya vücudunuzda pul pul dökülmeler için düzenli peeling yapmayı ihmal etmeyin.

8) Omega-3 takviyesini mutlaka alın. Beslenme alışkanlığınıza dikkat edip, yardımcı besinler tüketmeye özen gösterin.

9) Göz çevresine özel olan gözaltı serumlarından kullanmaya gayret ediniz.

10) Dudaklar için gece yatmadan önce bir nemlendirici bakımı yapmanız daha pürüzsüz ve canlı dudaklara sahip olmanızı yardım edecektir.


Katkıda Bulunun