Çimento Fiyatlarında Son Durum Ne, İndirim Gelecek Mi, Beton Fiyatları Düşer Mi?

İnşaat sektörü demir, çimento ve hazır beton fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle zorlu günle geçirmeye devam ediyor. Peki, beton ve çimento fiyatları düşecek mi?

Çimento Fiyatlarında Son Durum Ne, İndirim Gelecek Mi, Beton Fiyatları Düşer Mi?

Konut fiyatlarında da son derece sert bir yükselişe neden olan inşaat malzemelerine gelen zamlar tüm hızı ile devam ederken fiyatı en çok artanlar arasında demir, çimento ve hazır beton yer alıyordu. Demir fiyatları son dönemde emtia fiyatlarında yaşanan geri çekilme ve talepteki düşüşle sakinleşirken gözler çimento ve hazır beton fiyatlarına çevrilmişti.

Hatırlanacağı üzere çimento fiyatlarına gelen zamlar nedeni ile müteahhitler ile sektör temsilcileri arasında büyük tartışmalar yaşanmış, taraflar birbirlerini son derece sert sözlerle eleştirmişti. 2021 senesinin Haziran ayında müteahhitler çimento fiyatlarına yapılan zamları protesto etmek amacı ile şantiyelerde iş durdurma eylemi yapmıştı.

ÇİMENTO FİYATLARINDA SON DURUM NE?

Hazır beton fiyatları ve çimento fiyatları yakından takip edilirken yeni listelerde yayımlandı. Yayımlanan perakende satış listesi içerisinde 1 kg gri çimento satış fiyatı 8 TL olarak ilan edildi. Beyaz çimento almak isteyen kişilerini ise 1 KG beyaz çimento satış fiyatı 13,50 TL oldu.

2022 çimento fiyatları

3 KG Beyaz Çimento satış fiyatı 21 TL, 3 KG Gri Çimento satış fiyatı 17,50 TL oldu. 5 KG beyaz çimento satış fiyatı 35 TL olarak listedeki yerini alırken gri çimento fiyatı ise 25 TL, 50 KG çimento fiyatı için ise beyaz çimento almak isteyenler 105 TL, gri çimento almak isteyenler ise 70 TL olarak belirlendi.

Çimento ve hazır beton fiyatları için indirim beklentisi son derece zor görülürken ham madde ve enerji fiyatlarına beklenen indirim gelmediği takdirde beton ve çimento fiyatlarının zam görmese dahi en azından bu seviyede devam edeceği belirtiliyor.

Emlak365.com

SONRAKİ HABER