Çin Piyasaları Sallamıştı, ABD Sırada! Amerika'da Kripto Para ve Bitcoin Denetimi ve Tedbirleri İddiası

Çin tarafından kripto paralar için hayata geçirilen yasaklar sonrasında gözler Amerika'ya çevrilmişti. ABD'de kripto para düzenlemesi ve denetimi hakkında yeni tedbir iddiaları gündeme geldi...

Finans 12.10.2021 - 14:36 12.10.2021 - 14:36 Gülcan Özer

JP Morgan'ın CEO'su Jamie Dimon kripto para piyasalarını sallayacak açıklamalarda bulundu. Son dönemde yine büyük bir hızla yükselişe geçen Bitcoin hakkındaki fikirlerini açıklayan Dimon kripto para yatırımcılarını üzecek açıklamalarda bulundu. 

Şahsi görüşü olarak Bitcoin'i "değersiz" olarak gördüğünü belirten Dimon hükümetlerin yapmış olduğu yeni düzenlemeler ve yürürlüğe giren kanunlar kapsamında kripto paraların denetlenebilir hale geleceğini belirtti. 

AMERİKA KRİPTO PARA KARARI İLE YENİ TEDBİRLER GELİYOR İDDİASI! 

Kripto paralar hakkında özel açıklamalarda bulunan JP Morgan'ın CEO'su Jamie Dimon "Kişisel olarak Bitcoin'in değersiz olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte bizim müşterilerimiz yetişkinler. Onlar bu görüşüme katılmıyor olabilirler. Eğer onlar Bitcoin alım veya satımına erişime sahip olmak istiyorlar ise biz onlara yasal, mümkün olduğu kadar temiz bir erişim verebiliriz. Ancak onlara saklama hizmeti veremeyiz" diyerek BTC'yi "değersiz olarak gördüğünü söyledi. 

Dünyanın en çok işlem gören ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hakkında yapılan değerlendirme sosyal medyada kısa sürede büyük yankı uyandırırken Dimon'un açıklamasının ikinci bölümünde yer verdiği ABD'de kripto paralara ilişkin düzenleme ve denetleme getirileceği iddiası da en çok paylaşılanlar arasına girdi. Söz konusu iddianın doğruluğunu ilerleyen günlerde ABD hükümetinin kripto paralar hakkında yapacağı açıklamalar ve atacağı adımlar gösterecek. 

Dalgalı olarak seyreden Bitcoin 12 Ekim 2021 Salı günü 57 bin 200 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ederken 60 bin dolar bandı için ise tartışmalar sürüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@