Çin Sadece 2 Günde Corono Virüsü Hastanesi İnşa Etti!

Tüm dünya ekonomisini sarsan Corona Virüsü karşısında dünyanın süper gücü Çin mücadeleye devam ediyor. Coronavirüs ile mücadele için sadece 2 günde dev bir hastane inşa etti!

EMLAK HABERLERİ 30.01.2020 - 11:15 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Tüm dünya ekonomisini sarsan Corona Virüsü karşısında dünyanın süper gücü Çin mücadeleye devam ediyor. Coronavirüs ile mücadele için sadece 2 günde dev bir hastane inşa etti!

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Çin virüs salgını nedeni ile zor günler geçirmeye devam ediyor. ÇİNLİLER SADECE 2 GÜNDE CORONAVİRÜS ACİL DURUM BİNASI İNŞA ETTİ!İlk olarak Çin'in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan corona virüsü Çin'i olumsuz etkilemeye devam ederken dünya yaşanan gelişmeleri büyük bir endişe ile yakından takip etmeye devam ediyor. 

Bölgede yaşayan insanların gönüllü işçi olarak çalıştıkları dev inşaat 2 gün içinde tamamlanarak büyük bir rekora imza atıldı. Wuhan'ın 75 kilometre güney batısında bulunan Huanggang virüsten en çok etkilenen bölgeler arasında yer aldı.Huangang yaklaşık 7.5 milyonluk nüfusu ile virüsün en sert vurduğu yerler arasında bulunurken Wuhan ile aynı gün karantina altına alındı. Bölgede kurulan yeni hastaneye yerel saat ile 10:30'da bir grup coronavirüsü hastası sevk edildi.Ölümcül virüsün şu ana kadar Çin'de 131 kişinin ölümüne neden olduğu düşünülürken, Çin hükümeti coronavirüsü ile mücadele etmek amacıyla Wuhan kentinde 2, Zhengzhou da ise 1 hastane daha yapılıyor.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soru üzerine koronavirüs hakkında yapmış olduğu açıklamasında “Sağlık Bakanımızın bu konudaki temkinli açıklamaları şöyle: ‘Bizde henüz herhangi bir sıkıntı söz konusu değil.’ Ancak Çin'de de 25 kadar Türk, 10 kadar da Azeri vardı.Onların Türkiye'ye dönme gibi arzuları var. ‘Tedbirlerinizi alın, Azeri kardeşlerimizi de dahil edin. Karantinaya almak suretiyle bu kardeşlerimizi Türkiye'ye getirelim’ dedik. Türkiye içinde şu an itibarıyla herhangi bir sıkıntı söz konusu değil ama arkadaşlarımız oraya dayalı olarak da her türlü tedbiri alarak adımlarını atıyorlar” dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@